„Pinigėnuose“ žaidžia kone 300 tūkst. vaikų

Edukacinis žaidimas vaikus moko, kaip reikia elgtis su pinigais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vaikų finansiniam raštingumui ugdyti skirtas internetinis žaidimas „Pinigėnai“ jau sulaukė daugiau nei 280 tūkst. vartotojų, o apsilankymų skaičius šiuo metu artėja prie pusantro milijono.
Kūrėjų teigimu, lietuviai aktyvumu lenkia Švediją, Suomiją, Estiją, Airiją ir Šiaurės Airiją, kur šis žaidimas taip pat žaidžiamas.

Kaip skelbiama Danske banko pranešime, žaidimas „Pinigėnai“ mūsų šalyje pasirodė vėliausiai, tačiau Lietuvos vaikai pagal registracijų skaičių per mažiau nei vienerius metus nusileido tik danams (938 tūkst.) ir norvegams (722 tūkst.).
Banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė teigia, kad šis žaidimas yra patraukli pagalba pradedant kalbėtis su vaiku apie pinigus ir šeimos finansus.
„Rekordinis žaidimo aktyvumas Lietuvoje rodo, kad elektroninės ugdymo priemonės vaikams ir jų tėvams yra patrauklios ir efektyvios. Vaikai gali saugiai žaisti ir mokytis vieni, tačiau daugiausiai naudos gaunama žaidžiant kartu su suaugusiaisiais,“ – pastebėjo banko atstovė.
„Pinigėnai“ – pasaulyje puikiai žinomo edukacinio žaidimo „Moneyville“ lietuviška versija. Pastarasis žaidimas prasidėjo 2008 m. rudenį Danijoje, vėliau adaptuotos jo versijos pasirodė Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Airijoje, Šiaurės Airijoje, Estijoje, o 2010 metais – Lietuvoje.
„Moneyville“ laimėjo daugybę apdovanojimų, įskaitant „Geriausias E. ugdymo produktas“ (Best E-learning Product) ir „Geriausia internetinė socialinė įtaka“ (Best Online Social Impact) Airijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto