Pirmą kartą Mažeikių senamiestyje – kalėdinis šurmulys

Šventiniu laikotarpiu atgysiantis senamiestis puošiasi Kalėdų mugei. Autorės nuotr.

Mažeikiškiai jau džiaugiasi įžiebta Kalėdų egle, tačiau tai tik pradžia – netrukus atgis senamiestis – čia šurmuliuos šventinė mugė. Vienoje vietoje susiburs prekybininkai, įvairios įmonės ir organizacijos, vyks renginiai, skambės kalėdinė muzika, džiugins įspūdingos dekoracijos, o savo rezidencijoje visų lauks Kalėdų Senelis.

Didžioji metų staigmena – neeilinė vieta

R. Matulaitienė: „Norime, kad žmonės Kalėdų mugėje jaustų šventinę nuotaiką, jaukią atmosferą, atsipalaiduotų ir pasidžiaugtų šiuo laikotarpiu.“ Autorės nuotr.

Visą savaitę – gruodžio 17–23 d. nuo 12 val. iki 20 val. – Vasario 16-osios g. dalyje prie geležinkelio stoties mažeikiškiai turės progą pajusti tikrą kalėdinę dvasią, dalyvaudami pirmą kartą senamiestyje vykstančioje Kalėdų mugėje. Lankytojų lauks karšti gėrimai, gardūs pyragai ir kiti rajono bendruomenių gaminti patiekalai, didelis kalėdinių dovanų pasirinkimas, rajono meno kolektyvų pasirodymai ir įvairios pramogos.
Mugės atidarymas – gruodžio 17 d. 12 val. Tądien 18 val. visų lauks grupės „The Roop“ koncertas, kurį Mažeikiams dovanoja AB „ORLEN Lietuva“.
„Visą laikotarpį mugėje skambės kalėdinė muzika, o pasirinktos pagrindinės šventinės spalvos – šilta balta, raudona, geltona. Norime, kad žmonės jaustų šventinę nuotaiką, jaukią atmosferą, atsipalaiduotų ir pasidžiaugtų šiuo laikotarpiu“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Įvaizdžio kūrimo darbo grupės pirmininkė Rūta Matulaitienė.

Senamiestis – neatpažįstamas

Kalėdų mugės įėjimą žymės kalėdiniai vartai, o mugės teritoriją – šviečiančios lubos. Ties geležinkelio stoties pastatu, ant sankryžoje esančio fontano, sumontuota apie 4,5 m aukščio šviečianti 3D dekoracija „Sniego rutulys“. Taip pat įrengta 13 m ilgio dekoracija „Traukinukas“, kuri akcentuoja išskirtinę Mažeikiams vietą – geležinkelio stotį. Joje šventiniu laikotarpiu įsikūrusi Kalėdų Senelio rezidencija, todėl visi norintys – dideli ir maži – turės galimybę joje apsilankyti, nusifotografuoti ir pasikalbėti su Kalėdų Seneliu apie per visus metus nuveiktus gerus darbus.
Visą Kalėdų mugės teritoriją, kaip ir pagrindinę miesto eglę, puošia UAB „Švenčių studija“.

Į mugę – šventiniu taku

Nuo aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią stovinčios Kalėdų eglės iki senamiestyje vykstančios Kalėdų mugės tiesiasi kalėdinis pėsčiųjų takas, padabintas įvairiaspalvėmis dekoracijomis.
Prie pėsčiųjų viaduko per geležinkelį pėsčiuosius pasitiks „nykštukai“ su nuorodomis į Kalėdų mugę.
Viaduko erdvėje galima pasigrožėti jaunųjų dailininkų piešinių galerija. Joje – 100 mokinių darbų, kuriuos ekspozicijai atrinko Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. Piešinių parodos atidarymas – gruodžio 17 d. 17 val.

Kelionė – kalėdiniu autobusu

Į šventinę mugę bus galima nuvykti Kalėdų autobusu, o pėsčiuosius džiugins išpuoštos gatvės, šventiškai padabintas viadukas. Autorės nuotr.

Norintieji į mugę nuvažiuoti gali tai padaryti važiuodami Kalėdų autobusu specialiu šventiniu maršrutu – Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras (Naftininkų g. 11)–Kalėdų mugė (Mažeikių autobusų stotis).
Šis autobusas kursuoja gruodžio 17–23 d. (kiekvieną dieną) 12 val., 13 val., 14 val., 15 val., 16 val., 17 val., 18 val., 19 val. nuo Mažeikių kultūros centro (adresu: Naftininkų g. 11, Mažeikiai, prie pagrindinio įėjimo į Kultūros centro salę). Jis sustoja „Draugystės“, „Sodų“, „Oruvos“ autobusų stotelėse.
Grįžti iš mugės galima gruodžio 17–23 d. (kiekvieną dieną) 12.30 val., 13.30 val., 14.30 val., 15.30 val., 16.30 val., 17.30 val., 18.30 val., 19.30 val. Atvykimo / išvykimo vieta – Mažeikių autobusų stotis, sustojimo vietos – „Oruvos“, „Sodų“, „Draugystės“ autobusų stotelės.

Eismo ribojimai – laikini

Ruošiantis mugei ir jos metu bei dėl gatvės papuošimo lempučių girliandų dekoracijomis Vasario 16-osios ir aplinkinėse gatvėse ribojamas motorinių transporto priemonių eismas.
Dėl Kalėdų mugės nuo gruodžio 13 d. iki gruodžio 23 d. – Vasario 16-osios g. nuo Respublikos g. ir Vasario 16-osios g. sankryžos iki Vasario 16-osios g. ir Stoties g. sankryžos, taip pat Stoties g. nuo Stoties g. 20 iki Stoties g. 26 namo.
Dėl Mažeikių kultūros centro organizuojamo grupės „The Roop“ koncerto nuo gruodžio 16 d. 13 val. iki gruodžio 18 d. 12 val. ribojamas eismas Vasario 16-osios g. atkarpoje nuo Laisvės g. iki Respublikos g. ir gruodžio 17 d. nuo 17 val. iki 20 val. – Respublikos g. atkarpoje nuo autobusų stoties iki „Sodros“ pastato.
Dėl gatvės papuošimo lempučių girliandų dekoracijomis nuo gruodžio 23 d. iki 2022 m. sausio 14 d. – Vasario 16-osios g. nuo Respublikos g. ir Vasario 16-osios g. sankryžos iki Vasario 16-osios g. ir Stoties g. sankryžos.

Dekoracijos džiugins iki Trijų karalių

Net ir pasibaigus Kalėdų mugei senamiestyje, visos šventinės dekoracijos tiek mugės teritorijoje, tiek visame mieste mažeikiškius džiugins iki sausio 6 d. – Trijų karalių šventės.
„Galbūt prieššventiniu laikotarpiu dalis gyventojų bus ypač užsiėmę ir nespės aplankyti mugės, renginių ir koncertų, todėl norime suteikti progą visiems neskubant pasivaikščioti po papuoštą miestą, pasidžiaugti pagrindine miesto Kalėdų egle, papuoštu pėsčiųjų viaduku, šviečiančiomis girliandomis ir kitomis šventinėmis dekoracijomis“, – sako R. Matulaitienė, primindama, kad šventinių renginių lankytojai būtų atsakingi, saugotų ne tik save, bet ir aplinkinius laikydamiesi visų saugumo dėl COVID-19 reikalavimų.
Regina GIRDENIENĖ

Sut. MS-41

7 Atsakymai į “Pirmą kartą Mažeikių senamiestyje – kalėdinis šurmulys”

 1. Šiaip parašė:

  Reikėjo Bartkevičių prie šventės organizavimo prileisti. Būtu kaip su klasteriu – “ tik namų darbus atliksiu ir klasteris bus“…Taip ir šventė būtu nebuvus..Ačiū Dievui, Bartkevičius čia nedalyvavo, tad viskas pasisekė, super, ačiū organizatoriams.

 2. Mažeikietis parašė:

  Žinia visiems:
  Miestą puošė,- eglė, gatvės, mugė, tiltas, nykštukai,- Mažeikių seniūnijos kolektyvas, seniūnas š. Armonas,
  Renginius organizavo,- koncertas prie eglės, mugė, koncertas prie mugės,- Kultūros centro kolektyvas, diektorius R.Jokubauskas,
  Visko koordinatorė,- vicemerė R.Matulaitienė,
  Dėkui, kad pasisekė.

 3. Miestietis parašė:

  Pirma karta didziuojuos ir uzskaitau kas Mazeikiuose sugalvojo ir sugebejo taip papuosti, pasiruosti ir padaryti tikra nuostabiai svente miestelenams. + organizatoriams.

 4. Puiki šventė nuotaika miestui parašė:

  gerai pasiruošta ir suorganizuota šventė! Iki šiol kietiems rengėjams nebuvo pavykę ko nors panašaus suorganizuoti – ventiliacijos vamzdžiai imituojantys aplinką teršiančius kaminus ilsis pavėsyje… Rimkienės net nesigirdi – turbūt sprogo iš pavydo :) Gaila, kad tik mūsų vietinis Grinčas Sungaila siautėja ir nerimsta, skaičiuoja kiekvieną neveikiančią lemputę…, vietoj to, kad praneštų seniūnijai viską kelia į viešumą ir kaltina valdžią – nors pats ir yra miesto aukščiausia valdžia… neadekvatus veikėjas, dar nesupranta, kad dirba miesto Taryboje – gaila jo rinkėjų… :)

 5. Lidlui vėl minusas parašė:

  Šaunu, sveikitina.Renginys nuostabus Tik nesupratau, kodėl buvo išduotas leidimas Lidlui pasistatyti savo „bezdantį kioską“, kuris kėlė triūkšmą ir labai smirdėjo. Kur gamtos apsauga. Aū vyrai. Juolab, kad nieko nepardavinėjo, tik kėlė gyventojų nepasitenkinimą savo programėlių reklama.

 6. Vaidas parašė:

  Super, užskaitau. Ačiū pasistengusiems tai įgyvendint.

 7. Rita parašė:

  Puiku, to dar nebuvo Mažeikiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto