Pirmajai gatvei – istorinis pavadinimas

Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečio šventė Mažeikių geležinkelio stoties aikštėje 1928 m. Fotografas nežinomas.

Eidami viena ar kita miesto gatve paprastai nesusimąstome, koks jos pavadinimas, kaip jis keitėsi, kaip šis vardas susijęs su istorija. Prieš du dešimtmečius „Santarvei“ renkant mažeikiškių, mieste gyvenusių prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo, prisiminimus, pastebėjome, kad vienas iš būdų prisiliesti prie krašto praeities – aprašyti kiekvienos gatvės istoriją, susitikti su jos senbuviais. Žmonių pasakojimai, kaip gatvės kūrėsi, augo, kaip keitėsi pavadinimai, kokia veikla čia vyko, pasako kur kas daugiau nei nuogi faktai.
Simboliška, kad beveik kiekvienas žmogus, į mūsų miestą atvykstantis ar iš čia išvykstantis visuomeniniu transportu, eina Vasario 16-osios gatve – kažkada pilna veiksmo, gyvybės ir minios šurmulio. Daugiau nei prieš 140 metų nuo šio kvartalo ir pradėjo augti Mažeikiai.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Pirmajai gatvei – istorinis pavadinimas”

  1. Algimantas Nagys parašė:

    Geras prisiminimas,1960 metais tie pastatai dar buvo.Dešinėje pusėje,pirmas-buvęs tarpukario viešbutis,antras -maisto prekių parduotuvė ir sanepidemiologinė stotis.Kairėje pusėje mažame namelyje gyveno žmonės ir lygtai buvo kirpyklėlė,antrame name-mokinių bendrabutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto