Pirmąsias varžybas čempionate ledo ritulininkai pavadino pamoka

Pirmą kartą Mažeikiuose, ledo arenoje, vyko 11–12 metų vaikų amžiaus grupės ledo ritulio Lietuvos čempionatas. Mažeikiškių ledo ritulio komandai tai buvo pirmosios oficialios varžybos, kurias jie rezultatu 4:6 pralaimėjo savo priešininkams iš Elektrėnų.
MEDALIAI – NE SVARBIAUSIA
Lapkričio pabaigoje prasidėjusiame čempionate varžosi keturios komandos: Mažeikių ir Rokiškio, Vilniaus „Tauras“ ir Elektrėnų „Energija“. Komandos sužais po dvejas varžybas: vienas namuose bei svečiuose. Čempionato nugalėtojai paaiškės vasario mėnesį.
Mažeikių sporto klubo „Ledas“ vaikų ledo ritulininkų komanda įsikūrė sausio mėnesį. Iki šiol jie buvo žaidę trejas draugiškas varžybas su Telšių komanda. Vienas trenerių Algis Liubavičius pirmąsias oficialias komandos varžybas pavadino didžiule pamoka ir jaunųjų ledo ritulininkų pasirodymą vertino teigiamai, bet patys komandos nariai po varžybų neslėpė nusivylimo dėl pralaimėjimo. Kiti vaikai tvirtino pasirodymu likę patenkinti.
„Mums nereikalingi medaliai. Svarbiausia dalyvauti“, – olimpiniu principu vadovaujasi A. Liubavičius.
Elektrėnų komandai čempionate tai buvo antrosios varžybos. Pirmose jie susitiko su vilniškiais. Elektrėnų komandos treneris Sergejus Krunkač neblogai atsiliepė apie mažeikiškių žaidimą. Anot jo, kuo daugiau komandų dalyvaus čempionatuose, tuo labiau kils ledo ritulio lygis Lietuvoje.

ŽAIDĖJAI PRIMENA ŠVIESOFORUS
S. Krunkač prisipažino būgštavęs dėl savo žaidėjų saugumo, nes mažeikiškių komandoje žaidė ir vyresnio nei 11–12 metų amžiaus žaidėjai, visa galva aukštesni už svečius.
A. Liubavičius aiškino tuo, kad, jei būtų paisoma griežtos amžiaus klasifikacijos, mažeikiškiai nebūtų galėję dalyvauti čempionate dėl žaidėjų stokos.
Šiuo metu komandoje žaidžia vos septyni 11–12 metų vaikai. Treneriai pasiguodė, kad Mažeikiuose sunku suburti komandą. Šiemet žaidėjų gretas papildė tik keturi naujokai. Klubo „Ledas“ pirmininko ir trenerio Andrejaus Cibulenko nuomone, viską lemia pinigai. Ledo ritulys – nepigi sporto šaka, o komanda šiuo metu išgyvena iš tėvų lėšų.
Kaip komandos skurdumo pavyzdį treneriai paminėjo skirtingą žaidėjų aprangą. „Visi kaip vaikščiojantys šviesoforai“, – nelinksmai šyptelėjo A. Liubavičius.
Komandoje šiuo metu treniruojasi vaikai nuo 8 iki 16 metų. Abu treneriai dirba visuomeniniais pagrindais.
A. Cibulenko kreipėsi į rajono Savivaldybę prašydamas paramos. Jam buvo atsakyta, kad negalima remti komandos, kuriai vadovauja ne specialistai. A. Cibulenkos, praeityje buvusio profesionalaus ledo ritulininko, nuomone, tai tesąs tik atsikalbinėjimas.
Elektrėnų treneris pasidžiaugė, kad jų Savivaldybėje situacija gerokai palankesnė ledo rituliui, dotuojamam iš biudžeto. Elektrėnuose svarbiausiomis sporto šakomis laikomas ledo ritulys ir dziudo.
Sausio mėnesį mažeikiškių laukia antrosios čempionato varžybos su Vilniaus komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto