Pirmasis ledas – pirmieji pavojai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vandens telkiniai vos spėjo pasidengti pirmuoju ledu, tačiau ant jo jau galima pastebėti žvejų. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: ledas dar plonas, tad žmonės rizikuoja savo gyvybėmis.

Praėjusios savaitės pabaigoje spustelėjęs šaltukas tvenkinius aptraukė pirmuoju ledu. Azartiški žiemos žūklės mėgėjai jau bando likimą – jų buvo galima išvysti prie ekečių ant Pašerkšnės Juodpelkio tvenkinių ledo ir dar kai kuriose vietose.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja: taip elgdamiesi žvejai rizikuoja savo gyvybėmis, nes šiuo metu ledas dar netvirtas ir ant jo vaikščioti ir žvejoti draudžiama.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas informavo, kad tarnyba gelbėjimo darbams pasiruošusi, tačiau žmonės savo neprotingais veiksmais stato į pavojų ir ugniagesių gelbėtojų gyvybes.
„Bausti tokių žmonių mes negalime, tačiau kiekvienas privalo susimąstyti – ar verta dėl nedidelio laimikio rizikuoti. Žvejai gali palaukti, kol tvenkinių ledas bus gerokai tvirtesnis, kol šaltukas paspaus gerokai atšiauriau. Gelbėjimo darbams mes esame pasiruošę – turime ir gelbėjimo roges, ir gelbėtojo kostiumą, visą gelbėjimo įrangą, bet būtų geriau, jei jos netektų panaudoti“, – kalbėjo pareigūnas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto