Pirmoji „Maisto banko“ akcija Mažeikiuose praėjo sėkmingai

Dvi dienas didžiosiose Mažeikių parduotuvėse vyko „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo renkama labdara – ilgai negendantys maisto produktai bei higienos prekės. Ši labdara artimiausiu laiku bus išdalinta vargstantiems mažeikiškiams.


DAUGIAUSIAI
SURINKTA KRUOPŲ
Penktadienio popietę ir visą šeštadienį akcija „Maisto bankas“ buvo vykdoma didžiosiose „Maximos“, IKI ir „Supernetto“ parduotuvėse. Akcijoje sutiko dalyvauti keturios Mažeikių rajono organizacijos, turinčios paramos gavėjo statusą: tai Socialinių paslaugų tarnyba, Bendruomenės centras, Nakvynės namai bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių rajono komitetas.
Šių organizacijų atstovai vadovavo akcijai, o jiems talkino apie šešiasdešimt savanorių.
Parduotuvėse mažeikiškiams buvo dalijamos skrajutės su sąrašu prekių, kurias galima nupirkti sunkiau gyvenantiems, alkstantiems žmonėms. Tai ilgiau išsilaikantys maisto produktai bei kai kurios higienos prekės: šampūnas, dantų pasta, muilas, tualetinis popierius.
Daugiausiai mažeikiškiai pirko kruopas, žirnius, pupas, dribsnius – jų suaukota per 900 pakuočių.
Vargstančius mažeikiškius taip pat pasieks 858 kilogramai cukraus, 478 pakuotės makaronų, nemažai mėsos ir žuvies konservų, miltų, užpilamų sriubų, arbatos, aliejaus, sausainių.

AUKOJO IR SENI, IR JAUNI
„Maisto banką“ Mažeikiuose kuravusi socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Lina Aliukevičienė džiaugėsi, kad pirmą kartą Mažeikiuose vykusi akcija praėjo šauniai, be jokių trukdžių: tam buvo tinkamai pasiruošta iš anksto.
„Koją gal kiek pakišo gripas, tad teko apsiriboti mažesniu savanorių skaičiumi, kai kam gal teko ir didesnis krūvis, nei buvo planuota. Surinktą labdarą išdalins tų pačių organizacijų darbuotojai – jie puikiai žino, kam ir ko reikia“, – teigė L. Aliukevičienė.
Senamiestyje esančioje didžiojoje „Maximos“ parduotuvėje labdaros rinkimui vadovavusi socialinė darbuotoja Sigutė Budrienė sakė, kad žmonės aukojo noriai, nebuvę jokių problemų.
„Šiek tiek gaila, kad mažiau aukojo pasiturintys žmonės, jie praeidavo pro šalį lyg nieko nematydami. Buvo ir abejojančių, ar labdara pasieks tuos, kam jos iš tiesų reikia, bet mes garantuojame, kad savo žmones pažįstame ir jokių nesusipratimų nebus. Esame patenkinti, kad galime žmonėms padėti ir kad tokios akcijos vyksta“, – „Santarvei“ kalbėjo S. Budrienė.
Socialinė darbuotoja Irma Kazlauskaitė pastebėjo, kad noriai aukojo ir vyresnio amžiaus žmonės, ir jaunimas.
„Mane pačią nustebino, kad lietuviai sugeba pamatyti ir kitų bėdas, negyvena vien savomis, padeda vieni kitiems“, – džiaugėsi I. Kazlauskaitė.

AUKA – PILNAS VEŽIMAS
Pirmoji produktų parduotuvėje „Maxima“ paaukojo mažeikiškė Ligita. Moteris sakė, kad šiuo sunkmečio laikotarpiu žmonės gali vieni kitiems padėti, solidarizuotis.
„Manau, kad yra tokių, kuriems gyventi sunkiau, tad padėti reikia, bent jau reikalingiausiais produktais. Ne kasdien tokios akcijos vyksta, tai kartą per metus tokius dalykus galime sau leisti. Rytoj atsivesiu ir vaikus – kartu paaukosime dar daugiau“, – žadėjo Ligita.
Mažeikiškė Dalia Sprindienė paaukojo pilną IKI parduotuvės vežimėlį – prekių maždaug už pusantro šimto litų.
„Nieko negaila. Kol turiu, tol dalinuosi, kai neturėsiu, gal kiti su manimi pasidalins. Smagu, kad tokios akcijos vyksta ir Mažeikiuose, gaila, kad vaikų neatsivedžiau, būtų galėję patys išrinkti prekes – tai gera gyvenimo pamoka. Dabar per visą adventą bus ramu – žinau, kad jau padariau gerą darbą“, – tikino Dalia.
Mikrorajone esančioje „Maximoje“ aukojęs Artūras sakė apie tokią akciją girdįs pirmą kartą. Tai, pasak jo, labai sveikintinas dalykas.
„Jei kiekvienas žmogus paaukos kiek nors, tikrai susidarys nemažas prekių kiekis. Mano paaukotų maisto produktų nedaug, bet bus smagu, jei galėsiu bent kiek padėti kitam žmogui“, – sakė vyriškis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: I. Kazlaukaitė (dešinėje) džiaugėsi, kad žmonės užjaučia vieni kitus ir yra pasiruošę padėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto