Pirmoji seniūnaičius rinks Reivyčių seniūnija

Gruodžio mėnesį baigiasi prieš dvejus metus rinktų rajono seniūnaičių kadencija. Pirmoji naujų seniūnaičių rinkimus organizuos Reivyčių seniūnija.
Rinks susirinkimo metu
Penktadienį paskelbtame Reivyčių seniūnijos seniūnaičių rinkimų grafike numatoma, kad pirmieji savo atstovą išsirinks buknaitiškiai – gruodžio 5-ąją. Kitą dieną seniūnaičius rinks Reivyčių seniūnaitijos gyventojai, dar po dienos – leckaviškiai, o gruodžio 9-ąją savo atstovą jau turėtų žinoti urvikiškiai.
Iškelti seniūnaičių kandidatūrą vietos gyventojai gali iki lapkričio pabaigos.
Visose šiose vietovėse seniūnaitis bus renkamas gyventojų susirinkime atviru balsavimu – išrenkamas tas, kuris gauna daugiausiai atėjusiųjų balsų. Tokia rinkimų forma numatoma seniūnaitijose, kuriose gyvena mažiau kaip 500 žmonių.
Didesnėse seniūnaitijose atstovai renkami apklausiant gyventojus. Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 50 rinkėjų.

Aktyvumą sunku prognozuoti
Seniūnaitijas kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas „Santarvei“ teigė, jog rinkimai gruodžio mėnesį bus organizuojami ir kitose seniūnaitijose. Tikslūs grafikai turėtų pasirodyti jau kitą savaitę.
Pavaduotojas nesiryžo prognozuoti, ar vietos gyventojai bus aktyvūs rinkimuose. Pora seniūnaitijų iki šiol neturi savo oficialaus atstovo.
„Tai visuomeninės pareigos, niekas nieko už jų vykdymą nemoka. Viskas priklauso nuo žmogaus: jeigu jis yra aktyvus, įsijungia į visuomeninį gyvenimą, tai tampa tikru seniūno pagalbininku,“ – apie gražius pavyzdžius kalbėjo R. Paradnikas.
Seniūnaitis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams tiek seniūnijoje, tiek savivaldybėje. Jie skatina seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtoti ir organizuoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą. Prireikus dalyvauja organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su tarybos nariais, seniūnu bei savivaldybės ir valstybės institucijų atstovais.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*