Pirtis – viena naudingiausių ir sveikiausių bendraminčių susiėjimo vietų

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Naujoji miesto pirtis pradėjo penktuosius savo darbo metus, tad mažeikiškius pirties mėgėjus pakvietė į šventinį sezono atidarymą.
Atėjusieji buvo vaišinami ant laužo virta žolynų arbata, palepinti masažais, sužinojo apie savo kūno sudėtį, turėjo progą pasivanoti garo pirtyje, pasiklausyti specialisto pasakojimo apie lietuvišką pirtį ir jos teikiamus malonumus.

Mažeikiškių mėgstama

Tikriausiai sunkiai rasime žmogų, kuris nebūtų buvęs vienokioje ar kitokioje pirtyje. Lietuvoje  pirtys šiuo metu labai populiarios, jas stato ir įsirenginėja tiek miesto, tiek kaimo žmonės.
„Nuo prigimimo į pirtį: reikia visko patirti, pirtelė prakaitą varo. Garo! Duokite garo!” – apie pirtį rašė poetas Vytautas Bložė. Apie šį žmonėms reikalingą ir naudingą objektą kuriamos dainos, statomi kino filmai, sklando daugybė anekdotų.
Su pirtimi siejami patys svarbiausi žmogaus gyvenimo etapai: gimimas, svečio priėmimas ar žmogaus pasiruošimas šventėms. Arba net mirčiai.
Miesto pirtis mažeikiškių taip pat mėgstama – Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė informavo, kad praėjusiais metais pirties paslaugomis pasinaudota beveik 6 000 kartų: iš jų 3851 kartą pirtimi pasinaudojo nedarbingo, 1772 kartus – darbingo amžiaus žmonės. Šiemet iki pirties uždarymo remontuoti joje buvo apsilankyta apie 3 400 kartų.

Nauja draugų rūšis

Vienas aktyviausių miesto pirties mėgėjų ir lankytojų – per aštuoniasdešimt metų turintis mažeikiškis Aloyzas Galdikas jos paslaugomis naudojasi visą gyvenimą.
Mažeikiškis priminė, kad anksčiau pirtis buvo kitame pastate – Stoties gatvėje.
„Kai ta pirtis buvo uždaryta ir ją perėmė viena iš privačių įmonių, nedaviau ramybės nei merui, nei kitai rajono valdžiai, visiems įkyrėjau, kol galų gale vėl turime pirtį, ja džiaugiamės ir, duok Dieve, kad ji būtų visą laiką“, – kalbėjo mažeikiškis.
A. Galdikas teigia pirtyje randantis viską, ko jam reikia. Jis čia ateina kiekvieną savaitę: nuolatiniai lankytojai vieni kitus seniai pažįsta, atsirado lyg nauja draugų rūšis – pirties draugai.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto