Planuojamos permainos pedagogų jau nebestebina

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. Autorės nuotrauka

Praėjusią savaitę Mažeikiuose lankėsi Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. Svečias, bendraudamas su rajono mokyklų vadovais, mokytojais, mokiniais, pristatė, kas ateityje laukia Lietuvos švietimo bendruomenės.
Nors iš parlamentaro lūpų skambėjo solidūs planai bei pažadai, kai kuriuos jų pedagogai atrėmė replikomis ir „nepatogiais“ klausimais.

Sieks etatinio apmokėjimo

Mažeikiuose apsilankęs E. Jovaiša apžvelgė ir mažeikiškiams pristatė Lietuvos švietimo strategiją ir politiką. Vis tik jis akcentavo: pasirinkus ir įgyvendinus kokią nors vieną naujovę, norimo rezultato nebūtų pasiekta. Tad planuojamos permainos turės būti kompleksinės.
Svečias su mažeikiškiais aptarė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą. Ją bus bandoma įvesti jau nuo kitų metų.
„Tas 36 mokytojų darbo valandas dalinsime į tris pagrindines dalis – į skirtas pamokinei veiklai bei veiklai, susijusiai su pamokomis, bei bendruomeninei veiklai. Sakysite, jog čia jums nėra nieko naujo, visą tai jūs iki šiol ir darėte. Taip, tai tiesa. Tik klausimas: ar už viską jums apmokama?“ – klausė E. Jovaiša.

Prašė kantrybės

Vienas iš šalies švietimo politikos formuotojų sakė: siekis yra toks, kad kiekvienas dirbantis mokytojas turėtų etatą ir galėtų neįsitempęs, sistemingai dirbti vienoje mokykloje, užuot važinėjęsis po daugelį ugdymo įstaigų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Planuojamos permainos pedagogų jau nebestebina”

 1. Untuons parašė:

  Labai įdomus požiūris, jei dalis visuomenės gauna išgyvenimo lygio nesiekiantį atlyginimą ir tyli, tai kita visuomenės dalis turi tylėti ir tenkintis tuom, kad ale biškuti daugiau gauni ir būk laimingas. 20 metų su viršum esam „europiečiai“ tai gal ir elkimės kaip europiečiai, o ne kaip mužikai. Man blogai tai ir kaimynui turi būt blogai. Jei esu žioplys nesugebu už save pastovėt, tai čia mano problema. Beje kalbantiems apie „mokytojo misija“ norėčiau priminti „tėvų misija“, „šeimos misija“. Kai pastarąsias įvykdysite tada jau kelkite pretenzijas. Geros dienos ir geru komentarų :)

 2. Klausimui – atsakymas parašė:

  E. Jovaiša lankėsi Merkelio Račkausko gimnazijoje surengtoje konferencijoje Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti ir informacijos tikrai buvo.

 3. Zita parašė:

  Turint omenyje, kaip Lietuvoje gyvena žmonės, kokie yra uždarbiai, mokytojams nėra taip blogai. Nuo atlyginimo padidinimo darbo kokybė nedidėja. Mokytojai užmiršo savo misiją.

 4. Klausimas parašė:

  Kodėl nebuvo informacijos apie šį vizitą? Visada parašoma post factum..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto