Planuojant vestuves, svarbiausias veiksnys – laikas

Daivos GEČIENĖS nuotr.

Patarlė byloja: ruošk roges vasarą, o ratus – žiemą. Pasidomėjome, kada mažeikiškiai pradeda ruoštis vienai gražiausių šeimos švenčių – vestuvėms. Stengėmės sužinoti, kokios vyrauja vestuvių tendencijos, ir net tai, kokias klaidas dažniausiai daro joms besirengiančios poros.

Po prašymų pateikimo – mėnuo

Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos per 2017 metus užregistravo 388 santuokas. Iš jų 27 užregistruotos išvažiuojamųjų ceremonijų metu. Populiariausios tokių santuokų vietos Mažeikių rajone – Renavo dvaro sodyba, vila „Dubgiris“ ir „Vila Šerkšnė“.
Laura Bušmė, laikinai einanti Mažeikių Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigas, priminė: norintieji susituokti asmenys nustatytos formos prašymus skyriui turi pateikti asmeniškai ir būtinai abu. Santuoka gali būti registruojama, praėjus ne mažiau kaip mėnesiui nuo prašymo pateikimo.
Vis dėlto yra kelios išlygos, dėl kurių santuoka gali būti registruojama ir anksčiau. Tai – norinčios susituokti moters nėštumas, vieno iš sužadėtinių sunki liga, išvykimas į tolimojo plaukiojimo reisą ar karinės užduoties užsienio valstybėje vykdymas ilgiau nei 3 mėnesius, išvykimas į diplomatinę tarnybą. Šios aplinkybės leidžia įregistruoti santuoką, nepraėjus mėnesiui, tačiau vis tiek nuo prašymo padavimo dienos turi praeiti ne mažiau kaip 2 savaitės.

Datų pasirinkimo kriterijai

Specialistė pastebi, jog prašymus poros dažniausiai pateikia, likus 3–6 mėnesiams iki norimos santuokos registravimo dienos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Planuojant vestuves, svarbiausias veiksnys – laikas”

  1. Mes jau užsirezervavome bažnyčią savo vestuvėms. Viskas suplanuota ir užsakyta, kvietimai pagaminti ir išsiusti. Beliko dar vestuvinę suknelę išsirinkti. Draugės patarė vieną vietą kurioje dirba nuostabūs suknelių dizaineriai. Manau ten ją ir pirksiu, tik dar neišsirinkau. Su jų suknelėmis tikrai jausčiausi kaip princesė, jos nuostabios

  2. Gytė parašė:

    Ir laikas svarbus, ir pasiruošimas, ir restoranas vestuvems. Vestuvių ruošimas susideda iš daug dalykų, kiekvienas iš jų savaip svarbus.. Gražiausia meilės šventė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*