Plechavičių šeimos dokumentai ir relikvijos perduodami Mažeikiams

Nuotrauka iš Genoveitos Gricienės asmeninio archyvo
Ir ši nuotrauka gali tapti istorine – juokavo gerai padirbėjusios moterys. Sėdi Vita Plechavičiūtė-Jauniškienė ir Genoveita Gricienė. 2020-07-22, Kaunas.

Šią savaitę generolo Povilo Plechavičiaus atminimo išsaugojimu užsiimanti sediškė Genoveita Gricienė ir Mažeikių muziejaus vadybininkė Lilija Petraitienė apsilankė pas generolo dukterėčią – Mamerto Plechavičiaus dukrą Vitą Plechavičiūtę-Jauniškienę, gyvenančią Kaune, ir į Mažeikius parvežė jos dovanotų šeimos archyvo nuotraukų.
Daugiausiai garsios Plechavičių giminės atstovų – jaunesnioji karta – gyvena Jungtinėse Valstijose. Yra ir Lietuvoje likusių P. Plechavičiaus giminaičių: Plungės rajone gyvena jo brolio Aleksandro anūkė Regina Veigel, Vilniuje – kito brolio – Mamerto anūkas su šeima, o Kaune įsikūrusi Mamerto dukra – Vita Plechavičiūtė-Jauniškienė.
Su generolo dukterėčia bendraujanti G. Gricienė, viena iš generolo P. Plechavičiaus atminimo įamžinimo organizatorių, džiaugėsi galimybe pabendrauti ir daugiau sužinoti apie Plechavičių giminę.
„Moteris jau devintoje dešimtyje, bet žvali, gyvybinga, turinti puikią atmintį ir išsaugojusi daugybę autentiškų, niekur neskelbtų Plechavičių giminės nuotraukų, laiškų, atvirukų, šeimos istoriją menančių relikvijų“, – apie namų šeimininkę ir jos išsaugotus istorinius dokumentus „Santarvei“ pasakojo sediškė.
Gerą pusdienį V. Plechavičiūtė-Jauniškienė ir jos viešnios praleido prie nuotraukų, nes reikėjo ne tik užfiksuoti, bet ir įvardyti kiekvieną nuotraukoje esantį žmogų. Į talką atvyko ir šeimininkės sūnaus Povilo žmona Rasa.
V. Plechavičiūtė-Jauniškienė Mažeikių muziejui padovanojo įvairių nuotraukų, buvo sutarta ir dėl kito susitikimo – planuojama muziejui perduoti daugiau dokumentų bei giminės istoriją liudijančių daiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*