Plungėje patirta avarija paliko nepakartojamus įspūdžius

Praėjusį sekmadienį Plungės automobilių kroso trasoje vyko Šiaurės Europos zonos šalių automobilių kroso varžybų etapas, kuriame Lietuvai atstovavo trys Mažeikių automobilių klubo “Naftkartas” sportininkai.VARŽYBŲ DUBLIAŽAS KENKIA REZULTATAMS
Plungėje vyko jau šeštasis Šiaurės Europos šalių automobilių kroso čempionato etapas. Pasak klubo vadovo Vytauto Knitos, mažeikiškiai dalyvavo jau trečiame etape. Pirmasis, numatytas surengti Latvijos mieste Ropaži, neįvyko, kaip ir penktasis etapas, turėjęs vykti Vasalemma (Estija).
Į ketvirtąjį etapą Suomijos Kauhajoki vietovėje mažeikiškiai neišvažiavo, nes tuo pačiu metu vyko šalies automobilių kroso etapas Anykščiuose.
V. Knita apgailestavo, kad mūsų ekipos nariai negalės vykti ir į etapą, rugsėjo 18 dieną startuosiantį Nysum mieste (Danija), nes tuo metu vyks varžybos Ukmergėje. Klubo vadovo teigimu, Lietuvos atstovai tvarkaraštį sudarė taip, kad dubliuojasi dvejos varžybos, o svaresnių rezultatų norisi pasiekti abiejose. Vis dėlto prioritetą mažeikiškiai skiria Lietuvos pirmenybėms, kuriose pernai iškovoti šalies čempionų vardai, ir norisi šį pasiekimą pakartoti.
Antrajame etape Vilkyčiuose Romas Knita, atstovavęs Lietuvai, užėmė trečiąją, o Aidas Vengris – ketvirtąją vietas. Trečiajame etape Bauskėje (Latvija) Aidas buvo trečias, Romas dėl variklio gedimo varžybų nebaigė.
Sekmadienį Plungėje vykusiame etape R. Knita Super 2000 klasėje, važiuodamas “VW Golf”, iškovojo trečiąją vietą. Nepasisekė Junior 1600 klasėje rungtyniavusiam A. Vengriui: per treniruočių važiavimus “sudegė” jo “VW Golf” variklis – švaistiklis išlindo per bloką. Trečiasis “Naftkarto” atstovas Arvydas Galinis, D1 klasėje važiavęs “Opel Astra”, iškovojo pirmąją vietą.

LIEJOSI ŠAMPANAS IR TEPALAI
Pasak varžybose lenktyniavusio Romo Knitos, jo klasėje varžėsi šeši sportininkai, kuriems per pirmuosius važiavimus trasoje teko įveikti septynis ratus. Ypač sėkmingai mažeikiškiui susiklostė pirmasis važiavimas: startavęs iš penktosios pozicijos antroje eilėje, jis jau pirmame posūkyje aplenkė varžovus ir finišavo pirmas. Antrame pusfinalyje startuota ne taip sėkmingai ir užimta tik penktoji vieta.
Finale, kuriame reikėjo įveikti devynis ratus, mažeikiškiui nepasisekė jau pirmajame: posūkyje sumėtė, ir automobilis, sportininkų žargonu, “gavo stogą”, t. y. apsivertė. “ Keliolika metrų teko čiuožti trasa ant stogo, atsirėmus į metalinius apsaugos bortus. Pirmą kartą patirta avarija buvo įdomi: kojos kažkur aukštai, nors spaudai pedalus, naudos jokios”, – dalijosi įspūdžiais Romas.
Bet vienu momentu automobilio ratai kažkur užkliuvo, ir mašina vėl atsistojo ant kojų. Varžybų dalyviai buvo pavyti ir iškovota trečioji vieta. Iškart po važiavimo buvo apdovanoti nugalėtojai ir prizininkai, liejosi šampanas, o per tą laiką iš automobilio išbėgo visas tepalas.
Pasak sportininko, automobilis jau yra baigiamas sutvarkyti ir ruošiamas šalies čempionato etapui, kuris rugsėjo 12 dieną vyks Šakiuose. Šiuo metu Romas savo klasėje šalies varžybose užima trečiąją vietą, todėl didžiausias dėmesys ir bus skirtas šiam turnyrui. O Šiaurės Europos šalių pirmenybėse svarbiausia yra patekti į stipriausiųjų šešetuką.

UŽSIENIEČIAI TEIGIAMAI ĮVERTINO TRASĄ
Plungės trasa yra mums artimiausia automobilių kroso trasa. Sekmadienį į Plungę traukė virtinės automobilių iš Mažeikių, įrodydami, kad automobilių sportas yra labai populiarus ir mūsų mieste, juolab kad turime tokių pajėgių lenktynininkų.
“Gaila, bet mūsų rajone įrengti tokią trasą reikia milžiniškų investicijų ir teks tenkintis išvykomis į kitus rajonus”, – teigė Vytautas Knita. Šioms varžyboms trasą dvi dienas ruošė šimtas žmonių, buvo tveriamos dvi dviejų kilometrų apsaugos tvoros, įrengiamos tribūnos.
Anot lenktynininko, pastarosios varžybos buvo surengtos idealiai: žiūrovams – specialūs bilietai ir specialios tribūnos, mechanikai varžybas galėjo stebėti tik specialiai atitvertose zonose, problemas buvo galima spręsti tik per pertraukas tarp varžybų. Atvykę užsienio bei šalies automobilių sporto federacijos (LASF) pareigūnai gerai įvertino plungiškių triūsą ir nusprendė, kad kitąmet čia bus vykdomos Europos automobilių kroso pirmenybės.
Vidas STANKUS
Nuotrauka iš klubo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto