Po dešimtmečio Sedos taurė – vėl Žydvario stadione

Šeštadienį sediškiai rinkosi į Žydvarį: čia, rekonstruotame stadione, po daugiau kaip dešimties metų pertraukos vėl įvyko futbolo rungtynės Sedos taurei laimėti.
Po atkaklių keturių komandų varžytuvių Sedos futbolo taurė atiteko „Sedulos” komandai.
FUTBOLO TAURĖ –
PIRMININKO ATMINIMUI

Sedos seniūnas Stanislovas Keleris pasakojo, kad naujoji Sedos futbolo pereinamoji taurė įsteigta 1998 metais ir yra skirta buvusio ilgamečio kolūkio pirmininko Julijono Zozos atminimui.
Užrašai ant taurės liudija, kad 1998 metais ji atiteko Purvėnų komandai, po to trejus metus išbuvo Sedoje. 2002-aisiais ir 2003-iaisiais metais ją pelnė Tirkšlių komanda, praėjusiais metais taurė vėl sugrįžo į namus.
Į futbolo šventę atvažiavę tirkšliškiai buvo entuziastingai nusiteikę ir sakė, kad šiais metais taurė vėl iškeliaus su jais, o sediškiai sakė neketiną kam nors jos atiduoti.

APDOVANOTI
TĖVAS IR SŪNUS

Prieš prasidedant varžyboms seniūnijos vadovas pasveikino visus susirinkusius į atjaunėjusią ir pagražėjusią sporto aikštę.
Buvęs Seimo narys, vienas šventės rėmėjų Jonas Jurkus džiaugėsi, kad Sedoje gražiai tęsiamos buvusio kolūkio pirmininko tradicijos ir pagerbiamas jo atminimas, kurį išsaugojo sūnus Ričardas ir anūkas Marius. Jie dalyvavo respublikinėje socialdemokratų šventėje Klaipėdoje, per krepšinio varžybas Mariaus Zozos ekipa iš 60 komandų laimėjo 1-ąją vietą, o jo tėvas Ričardas Zoza pusantro kilometro estafetės varžybose iškovojo 2-ąją vietą. J. Jurkus įteikė jiems garbės raštus.
Per atidarymą susirinkusiuosius linksmino Sedos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Kęstučio Dvaržeckio.

FINANSAVIMAS –
IŠ PROJEKTŲ

Toje vietoje, kur dabar yra sporto aikštynas, kolūkio laikais buvo gyventojų daržai, ganyklos, vėliau sklypai buvo skirti namų statybai, tad teko juos iškelti kitur. Pirmasis stadionas buvo prastas, gana nelygus, todėl nutarta jį rekonstruoti.
S. Keleris pasakojo, kad daugiausia darbo įdėjo ilgametis sportinio darbo Sedoje entuziastas R. Zoza. Finansavimas stadionui sutvarkyti skirtas laimėjus du projektus, buvo organizuojamos talkos, ūkininkas Algis Mockus pasėjo žolę ir ją prižiūrėjo. Darbininkai pasamdyti pagal aplinkos tvarkymo darbų programą.
Nuo 1992-ųjų metų, kol buvo tvarkomas stadionas, varžybos vykdavo mokyklos stadione.

LAIMĖJO ŠEIMININKAI
Šiemet dalyvauti futbolo šventėje panoro keturios komandos: dvi Sedos, Purvėnų ir Tirkšlių „Pušynas“. Jau trečius metus savo gimtojo Purvėnų kaimo komandoje žaidžia vienas geriausių Mažeikių futbolininkų Antanas Bulošas.
Varžybos vyko rato principu, komandomis po septynis žaidėjus, vienas žaidimo kėlinys truko 20 minučių. Finale aikštėje varžėsi sediškių „Sedulos“ ir Purvėnų futbolininkai.
Stipresni vis dėlto buvo aikštės šeimininkai ir laimėjo rezultatu 5:1.
Dėl trečios vietos kovojo Sedos „Kredito unijos“ ir Tirkšlių „Pušyno“ komandos. Sėkmė vėl lydėjo sediškius, tirkšliškiai liko ketvirti.
Sedos futbolo taurė liko namuose.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*