Po dvejų metų pertraukos – mažeikiškio triumfas

Dėl diskvalifikacijos po dvejų metų pertraukos ant pakylos grįžęs Europos kultūrizmo čempionas Rolandas Pocius „pasiuntė į nokdauną“ savo varžovus. Jurbarke vykusiose šalies kultūrizmo ir fitneso taurės varžybose jis iškovojo pirmąją vietą.
ŽIŪROVAI NETEKO ŽADO
Jurbarke varžėsi dviejų svorio kategorijų sportininkai: iki ir per 85 kilogramus. Rolandui Pociui šiose varžybose padėjo „Mažeikių švyturio“ jėgos klubo vadovas Benas Milis. Jis pasakojo, kad sausakimšai į kultūros rūmų salę susirinkę sporto aistruoliai laukė antrosios varžybų dalies, kai į išreklamuotą dvikovą turėjo stoti du geriausi šalies kultūristai: 1993 metų Europos bei daugkartinis šalies čempionas, 38-erių metų vilnietis Olegas Žuras ir 2001 metų Europos ir Lietuvos čempionas, 26-erių metų mažeikiškis Rolandas Pocius.
„ Sirgaliai nebuvo nuvilti. Šioje svorio kategorijoje varžėsi keturi atletai, kurie pirmą kartą vienas po kito turėjo kopti ant pakylos. Burtai lėmė, kad pirmieji pasirodė du silpnesni varžovai, o trečias – O. Žuras, ir salė prapliupo ovacijomis. Tačiau kai į sceną pakilo Rolandas, buvo galima girdėti net musės zyzimą: pamatę tokios tobulos sportinės formos mažeikiškį, žiūrovai neteko žado“, – dalijosi įspūdžiais B. Milis.
Po pirmojo pasirodymo kiekvienas sportininkas atskirai parodė tris minutes trunkančią programą pagal pasirinktą muzikos kūrinį, po to visi keturi demonstravo privalomąsias figūras.
„Jau tada patikėjau pergale. Jei teisėjams kyla kokių nors neaiškumų dėl vieno ar kito sportininko įvertinimo, tai šie du atletai yra paliekami scenoje ir jiems tenka atlikti dar kelias papildomas figūras. Šįkart viskas baigėsi labai greitai: sportininkams buvo padėkota už pasirodymą ir teisėjai paskelbė rezultatus“, – teigė klubo vadovas.
Rolando pranašumas buvo akivaizdus: net septyni teisėjai iš devynių pergalę skyrė mažeikiškiui (likusieji du teisėjai buvo vilniečiai).

LAUKIA PASAULIO PIRMENYBĖS
„Dvejų metų pertrauka net buvo naudinga Rolandui: tolygiai treniruodamasis, neforsuodamas sportinės formos, jis atliko didelį darbą ir tobulai nušlifavo savo kūną. Matant, kaip jis plušėjo ir dabar du kartus per dieną dirba treniruoklių salėje, galima spręsti, kad tai ne paskutinis mažeikiškio laimėjimas“, – sakė B. Milis.
Į jo ir vilniečio dvikovos sukeltą ažiotažą (mažeikiškis per visą šalies turnyrų istoriją dar nebuvo nugalėjęs O. Žuro – V.S.) Rolandas reagavo ramiai: „Aš didelio dėmesio šiai kovai neskyriau ir neteikiau kokios nors išskirtinės reikšmės. Man vilnietis nėra toks didelis autoritetas, kad turėčiau didžiuotis pergale prieš jį. Norėjosi tik visiems parodyti, kad aš dar esu ir žadu džiuginti savo gerbėjus puikiais rezultatais“.
Abu šie sportininkai važiuos į pasaulio kultūrizmo čempionatą, kuris vyks lapkričio 6 – 7 dienomis Maskvoje. Mažeikiškis įvardijo minimalų tikslą šiose pirmenybėse – patekimas į pirmąjį penketuką. „Apie varžovus, jų pajėgumą sunku ką nors pasakyti: kultūrizmo pasaulyje viskas keičiasi beveik kasmet, o žinios internete niekada neatstoja tiesioginio dalyvavimo varžybose, jų užkulisių“, – sakė Rolandas.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto