Mažeikių ligoninėje po renovacijos atidarytas Operacinėsreanimacijos skyrius.
Į pavasarį pradėtą reanimacijos salės rekonstrukciją investuoti du milijonai litų.
LIGONINĖ
LIKO SKOLINGA
Ligoninės direktorius Albinas Lidžius „Santarvę“ informavo, kad lėšos skyriaus renovacijai skirtos iš Privatizavimo fondo, o baldai ir konsolės, kainavusios per 200 tūkstančių litų, pirktos iš ligoninės biudžeto.
Apskaičiuota, kad atlikti statybos darbai atsiėjo 400 tūkstančių, vėdinimo lubose bei sienose, oro drėkinimo, kondicionavimo sistemos, šildymo montavimas – 600 tūkstančių litų.
Iš Privatizavimo fondo renovacijai skirtų dviejų milijonų litų dėl kai kurių biurokratinių kliūčių bei pasikeitimų Sveikatos ministerijoje ligoninė dar negavo, dėl to kol kas skolinga renovacijos darbus vykdžiusiai įmonei. Apie 200 tūkstančių litų paramos dar tikimasi gauti iš „Mažeikių naftos“.
„Kai mums pavyko gauti lėšų iš Privatizavimo fondo, reikėjo nuspręsti, ką su tais pinigais daryti ir nuo ko pradėti darbus. Pirmiausia planavome rekonstruoti trečią aukštą. Kadangi visos komunikacijos eina per antrame aukšte esančias reanimacijos patalpas, nusprendėme remontą pradėti nuo jų“, – apie skyriaus renovacijos idėją kalbėjo A. Lidžius.
Didžiausias vadovo rūpestis šiandien – gauti pinigų tolimesniems ligoninės rekonstrukcijos darbams, kuriems atlikti dar reikėtų apie 12 – 13 milijonų litų.
SKYRIUS –
EUROPINIO LYGIO
Operacinėsreanimacijos skyriaus vedėja Daiva Januškienė teigė, kad reanimacijos salės remontą dar lėmė ir tai, jog įkrito lubos ir ėmė bėgti vanduo.
Iki renovacijos skyriaus darbuotojai dirbo ypač prastomis sąlygomis: vasarą čia būdavo karšta, o žiemą šalta, kai operacinėje turi būti palaikoma pastovi temperatūra – 21 laipsnis šilumos.
„Sienos buvo tik per pusę plytos, neapšiltintos. Teko keisti viską iš pagrindų. Tikiu, kad, turint tokias patalpas, pagerės gydytojų darbo sąlygos bei ligonių aptarnavimas“, – kalbėjo per skyriaus atidarymą ligoninės vadovas.
„Santarvei“ jis teigė, jog po renovacijos Operacinėsreanimacijos skyrius yra europinio lygio. Šešių lovų reanimacijos salė ne tik atnaujinta ir išplėsta – įdiegta nauja reanimuojamiems ligoniams būtina įranga. Dabar čia yra viskas, ko gali prireikti, bet esą technika vis tobulėja ir keičiasi, dėl to sustoti ir pasitenkinti pasiektu rezultatu negalima.
„Sveikatos apsauga – be galo imli valstybės biudžeto dalis, tačiau šiandien ne tiek svarbu, ar taip suremontuotas skyrius, ar kitaip. Svarbiausia – gydytojai“, – teigė A. Lidžius.
Specialistų skyriuje šiuo metu užtenka – nuolat dirba šeši gydytojai anesteziologaireanimatologai, yra pora net atvažiuojančių, tačiau nėra nė vienos slaugytojos, kuri norėtų įsidarbinti.
TIKISI DIRBTI NE BLOGIAU
Skyriuje dirbantiems specialistams per dieną tenka pagalbą suteikti ar gyvybę išgelbėti keturiems penkiems, kartais ir daugiau, kritinės būklės ligoniams. Daugiausiai į reanimaciją sunkios būklės pacientų patenka iš vidaus ligų skyriaus, nemaža dalis – neurologinių bei patyrusių sunkių traumų ligonių.
„Žmonėms gaivinti įrangą turėjome, bet neturėjome to, kas padaryta dabar. Prieš renovaciją neturėjome paprasčiausių buitinių patogumų: užsikišdavo kanalizacija, dažnai dingdavo elektra, stodavo aparatai, tekdavo ventiliuoti rankomis“, – „Santarvei“ pasakojo skyriaus vedėja.
Per pusmetį trukusius rekonstrukcijos darbus reanimuojami ligoniai glaudėsi trijose traumatologijos skyriaus palatose. Ten buvo ir dvi palatos šešiems ligoniams, ir sandėlis, ir vaistų spintos, ir vieta gydytojų poilsiui.
Reanimacijos salės personalas dabar turi šiuolaikiškas darbo sąlygas, tačiau D. Januškienė patikino, kad ne blogiau medikai dirbo ir anksčiau.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: A. Lidžius svečiams – Telšių apskrities gydytojo skyriaus vedėjui Zalmenui Šapiro ir Latvijos Respublikos Saldaus miesto ligoninės direktoriui Agriui Skujevskiui – rodo modernią skyriaus medicininę įrangą.