Po Rusijos išpuolio atominėje elektrinėje pranešama: radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs

Gaisras Zaporižios atominėje elektrinėje / Youtube.com stop kadras

Ankstų penktadienio rytą Rusijos kariai užpuolė Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę – didžiausią Europoje.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas LRT sakė, kad Rusijos atakos prieš Ukrainos atomines elektrines gali lemti „nepamatuojamas pasekmes“.
Radiacinės saugos centro specialistai praneša, kad radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs.

Pasekmės gali būti nepamatuojamos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas LRT penktadienį sakė: „Apšaudymas atominės elektrinės yra išskirtinis veiksmas, nes pasekmės gali būti nepamatuojamos. Šiuo (Zaporižios elektrinės – BNS) atveju pasibaigė viskas, kiek žinau, nors pataikė į energobloką, be katastrofinių padarinių. Tačiau tai rodo, kad Rusija savo tikslų siekia bet kokia kaina, net ir ekologinių-technogeninių katastrofų kaina.“
Anot jo, Rusija taikosi į infrastruktūros objektus, siekia nutraukti elektros tiekimą Ukrainoje, nepaisydama net to, kad tai susiję ir su jos pačios energijos tiekimo sistema, saugumu.

Gaisras Zaporižios atominėje elektrinėje / Elektrinės puslapio ekrano nuotrauka

Gaisras – ne reaktoriuose

Radiacinės saugos centro (RDS) laikinoji direktorė Ramunė Marija Stasiūnaitienė penktadienį LRT teigė, kad šiuo metu radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs, o meteorologinės sąlygos palankios – vėjas pučia nuo Lietuvos.
„Pagal turimą informaciją, gaisras buvo kilęs ne pačiuose reaktoriuose, tačiau šalia esančiame mokymo centre. Todėl, ką mes šiandien žinome, reaktoriai yra kol kas nepažeisti“, – pabrėžė ji.
RDC informaciją nuolat gauna iš Tarptautinės atominės energetikos agentūros, pagal paskutinius duomenis, kilęs gaisras atominėje elektrinėje yra lokalizuotas, o „dalis reaktorių yra atjungti“.
RDC taip pat ramina Lietuvos gyventojus, jog kalio jodido tablečių vartoti nereikia.
Parengta pagal KAM, LRT.lt, BNS inf.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto