Pokyčiai – ne priežastis iš tėvų reikalauti papildomo mokesčio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo balandžio 1 dienos neformaliojo vaikų švietimo krepšelis finansuojamas nebe Lietuvos biudžeto, o Europos Sąjungos fondų lėšomis.
Skelbiama, kad ši naujovė nėra priežastis prašyti iš tėvų papildomų pinigų už vaikų lankomus būrelius.

Rajonas arti tikslo

Šiuo metu rajone yra registruotos 27 neformaliojo vaikų švietimo įstaigos. Kai kurios iš jų įgyvendina ir po kelias akredituotas  neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) programas. Iš viso vaikai mokomi pagal 54 programas, kurios Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu įsakymu gauna finansavimą. Tarp šių programų daugiausia būrelių, kuriuose vaikai turi galimybę lavinti savo meninius gebėjimus, užsiimti mėgstamu sportu, šokti.
Įvedus šią neformaliojo vaikų švietimo krepšelio finansavimo sistemą, Mažeikių rajone naujus būrelius lanko vidutiniškai 17 proc. arba 400 daugiau vaikų nei lankė anksčiau.
Savivaldybėms skyrus dotacijas, buvo iškeltas tikslas, kad neformaliojo švietimo įstaigas lankančių vaikų skaičius padidėtų 20 procentų.

Keitėsi finansavimo šaltinis

Dar praėjusį spalį startavusi neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelio sistema iš pat pradžių buvo vadinama eksperimentine. Švietimo ir mokslų ministerijos pažadas kiekvieno vaiko, pasirinkusio lankyti naujai sukurtą būrelį, ugdymui skirti po 15 eurų per mėnesį vaikų tėvams sukėlė dvejopus jausmus.
Iš pat pradžių apie tai trūko informacijos, tad mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai apsidžiaugė tuo, jog neva kiekvienas vaikas galės lankyti bet kokį pasirinktą būrelį ir valstybė už jo lankymą sumokės po 15 eurų.
Vėliau, paaiškėjus, kad yra ne visai taip, kilo pasipiktinimo ir nusivylimo banga.
Panašiai nutiko ir nuo balandžio 1 dienos pasikeitus finansavimo šaltiniui: jis finansuojamas nebe Lietuvos biudžeto, o Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

One Reply to “Pokyčiai – ne priežastis iš tėvų reikalauti papildomo mokesčio”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    27 ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto