Policija įspėja apie padirbtus eurus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai įspėja gyventojus – vėl pasirodė netikrų eurų banknotų. Juos lengviau atskirti iš kitų, nes kupiūros turi išskirtinį požymį.

Šį mėnesį Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai gavo dvi Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento specialistų išvadas dėl iš mūsų mieste bankomatuose inkasacijos metu išimtų 50 eurų banknotų – jie buvo padirbti.
Trečiadienį tokia pat išvada pasiekė Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą – prieš savaitę iš bankomato šiame mieste išimtas 20 eurų banknotas taip pat yra padirbtas.
Pareigūnai pažymi, kad ant padirbtos 20 eurų kupiūros matomi rudi numeriai, kai ant tikro euro banknoto numeris yra juodas.
„Pačiupinėjus tikrus eurus, popierius šiugžda, jaučiasi spaudos nelygumai; pažiūrėjus prieš šviesą, matosi vandens ženklai bei apsauginis siūlelis; pakreipus euro banknotą, vaizduojami nominalo skaičiai ir simboliai kinta“, – primena pareigūnai.
Aptikus padirbtus eurus ar kitus pinigus, pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo, laikymo ar realizavimo, už tai gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Per praėjusius metus Mažeikių rajone registruota 14 tokio pobūdžio nusikalstamų veikų, šiemet iki spalio – 6.

One Reply to “Policija įspėja apie padirbtus eurus”

  1. Rožė parašė:

    Na ir prisiėmėme pinigus. Dar tik keli metai, o padirbinėjimų dešimtys. Turėjome savo valiutą, tai kažkam reikėjo prisiimti nepatikimą valiutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*