Policijos apsupty mitingavo ir mažeikiškiai

Šeštadienį Vilniuje įvyko profesinių sąjungų mitingas. Jis buvo surengtas vietoj vasario 19 dieną turėjusios vykti ir atšauktos protesto akcijos.
Į mitingą išreikšti nepritarimo Vyriausybės vykdomai ekonomikos, finansų, socialinei politikai vyko ir daugiau nei pusšimtis mažeikiškių.

REIKALAVIMAI REALISTIŠKI
„Minimalios algos didinimas, progresinių mokesčių įvedimas, naujų darbo vietų kūrimas, pridėtinės vertės mokesčio mažinimas, maisto produktų, komunalinių paslaugų kainų mažinimas,“ – tokius kovo 19 dienos mitinge prie Seimo ir Vyriausybės iškeltus Lietuvos profsąjungų konfederacijos reikalavimus „Santarvei“ priminė Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė. Ji akcentavo, kad Žemaitijos regiono profsąjungos tuo neapsiribojo. Didžiausios šalyje pirminės profesinės sąjungos lyderė pirmadienį sakė:
„Dabar mūsų pagrindinis reikalavimas – minimalų atlygį kelti iki 3 000 litų, nes Vyriausybės patvirtinta skurdo riba yra 1 100 litų. Tad apie kokius 900 ar 1 000 litų gali būti kalba? Tai yra nenormalu ir nelogiška. Taip pat sieksime penkeriais metais sutrumpinti pensinį amžių žmonėms, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis, remti smulkųjį verslą.“
Be šių užmojų, mitingo dalyviai pasisakė ir už sumažintų pensijų kompensavimą bei mažesnį PVM spaudos leidiniams.
Profsąjungų iškeltus reikalavimus, anot mitingo organizatorių, nėra sunku įgyvendinti. Valdžiai jie pasiūlė padidinti pelno mokestį įmonėms, labiau apmokestinti dividendus, įvesti progresinius mokesčius.

POLICIJOS STEBIMI
V. Vilimienė apie šeštadienį Vilniuje vykusį profsąjungų mitingą kalbėjo: „Svarbu buvo dar sykį pareikšti savo valią ir nuomonę. Svarbu buvo ir tai, kad privertėme valdžią atsigręžti į savo rinkėjus. O Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus žodžiai, kad Nacionalinis susitarimas yra pasirašytas ir nėra ko profsąjungoms kelti vėjų, yra nepagarba mūsų žmonėms, dirbantiesiems, kurie juos pačius išlaiko. Juk Vyriausybė, pasirašiusi šį susitarimą, visiškai pamiršo vieną punktą – reikia nuolatos tartis ir derėtis. Taip yra susitarta. O mato tai, kas jai naudinga.“
Anot mažeikiškės, kovo 19 dienos mitingas pavyko, bet buvo „pernelyg kultūringas“, nes dalyvius galbūt kaustė didelės policijos pareigūnų pajėgos. Tai susirinkusiuosius nustebino, nes į protesto akciją važiavo kultūringi daugelio šalies miestų žmonės su teisėtais reikalavimais.
„Kadangi profsąjungų reikalavimai pagrįsti, o valdžia vilkina jų sprendimą, mitingų dar bus. Greičiausiai gegužės pirmąją. Juose visada dalyvausime ir būsime aktyvūs,“ – pažadėjo Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profsąjungų centro pirmininkė.
Violeta DUMARKIENĖ
Eltos nuotrauka.: Savo nepasitenkinimą ir reikalavimus valdžiai mitinge išreiškė pora tūkstančių žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto