Politechnikos mokyklos auklėtiniai kuria filmus apie narkotikų žalą

Renginiai mokykloje vyks visą gruodžio mėnesį. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Mes už blaivią kartą! O Jūs?“ – klausia Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomenė. Visą gruodžio mėnesį mokykla vykdo projektą „Netapk kvaišalų vergu“. Projektas skiriamas alkoholio, tabako, narkotikų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijai vykdyti.

Įstaigos socialinė pedagogė Kristina Barsevičienė „Santarvei“ sakė, kad skaudu žiūrėti, kaip tėvai atgręžia nugarą narkotikus vartojančiam vaikui. O šis tada toliau grimzta į kvaišalų liūną.
„Jis atsiduria vienas akistatoje su priklausomybe. Ar kokia pagalba jam buvo suteikta, kai jaunuolis tik pradėjo vartoti psichoaktyviąsias medžiagas? Vargu,“ – pastebėjo specialistė.
Politechnikos mokykloje veikiančios akcijos tikslas – ugdyti motyvuotą sveikai gyventi jaunuolį. Daug informacijos mokiniams suteikiama apie ŽIV ir AIDS grėsmes.
Gruodžio pradžioje mokyklos bibliotekoje surengta knygų paroda, skirta pasaulinei AIDS dienai paminėti, mokiniams skirti kino vakarai. Jaunuoliai dalyvavo tiesioginėje vaizdo konferencijoje ir klausėsi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo Sauliaus Čaplinsko paskaitos.
Apie kvaišalų žalą bei pasekmes mokiniai diskutuos ir etikos pamokose bei grupių valandėlėse – su jais dirba socialinė pedagogė K. Barsevičienė bei sveikatos priežiūros specialistė Roma Žukauskienė. Tokia pat tema organizuotas ir filmų konkursas.
„Mokyklos bendruomenė, vykdydama projektą „Netapk kvaišalų vergu“, siekia suteikti kiekvienam mokiniui pasitikėjimo savimi, kad jis mokyklos bendruomenėje nesijaustų vienišas, kad jaustųsi reikalingas, pastebėtas ir įvertintas, kad nenorėtų pabėgti iš įprastos aplinkos ieškoti užuovėjos ir supratimo įvairiose destruktyviose grupėse, kuriose dažniausiai ir pradedamos vartoti psichoaktyviosios medžiagos,“ – „Santarvei“ sakė soc. pedagogė K. Barsevičienė.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto