Politikai spręs, ar leisti dėl koronaviruso išsitirti visiems mažeikiškiams

Nuotr. iš SAM archyvo

Jeigu Savivaldybės taryba pritars, žmonėms, neturintiems šeimos gydytojo siuntimo, taip pat bus galima išsitirti dėl koronoviruso infekcijos. Sprendimo projekte siūloma nustatyti Mažeikių ligoninės Karščiavimo klinikoje teikiamos tepinėlio iš nosiaryklės paėmimo paslaugos kainą – 10,09 euro.
Tokį siūlymą svarstys Savivaldybės tarybos komitetai, o sprendimą numatyta priimti gegužės 15 d. vyksiančiame tarybos posėdyje.

Tiriami tik kilus įtarimui

Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė informavo, kad tokių paslaugų iniciatorė – Mažeikių ligoninė. Taip būtų sudaryta galimybė jokių simptomų nejaučiantiems ir siuntimo neturintiems gyventojams už atitinkamą mokestį išsitirti dėl COVID-19 infekcijos.
Specialistė priminė, kad šiuo metu yra trys mėginių paėmimo tyrimui priežastys.
Mobiliajame patikros punkte atliekami tyrimai asmenims, turintiesiems simptomų arba įtariantiesiems, kad turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju, registruotiems per Karštąją liniją 1808. Karščiavimo klinika tiria tuos žmones, kurie turi šeimos gydytojo siuntimą.
Prevenciniais tikslais tiriami sveikatos priežiūros įstaigų ir socialiniai darbuotojai.

Pateikė argumentus

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys politikams teigė, kad tokios paslaugos įstaigai yra papildomas rūpestis, tačiau teikti siūlymą dėl mokamo tyrimo verčia aplinkybės.
Jis paaiškino, kad prašymas kilo iš verslo paslaugų sektoriaus, tokio tyrimo prašo ir pirminės sveikatos priežiūros centrai.
„Gydytojai tiesiogiai kontaktuoja su pacientais. Jei būtumėte jų vietoje, suprastumėte, jog tai sudėtingas klausimas, nes nežinome, kokie pacientai pas mus ateina“, – kalbėjo ligoninės direktorius.
Kita priežastis – pasibaigus karantino ribojimams, suaktyvės turizmo sektorius, vyks intensyvesnis prekių ir paslaugų judėjimas per sieną.
„Žmonės, kurie susiję su verslais, vykdami per sieną norės turėti tyrimo rezultatą, įrodantį, kad jie neišveža kokios infekcijos, gali būti, kad šalyse tokie reikalavimai bus įteisinti“, – teigė S. Kaktys.

Pagreitins ir kitas paslaugas

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė leisti pradėti teikti planines sveikatos priežiūros paslaugas.
Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse S. Kaktys, kalbėdamas su „Santarve“, sakė, kad paslaugų „atrakinimas“ prasidės nuo šeimos gydytojų.
„Jie turės pereiti prie tiesioginio kontakto su savo pacientais. Mes jiems svariai padėsime ir Karščiavimo klinikos darbą nukreipsime dar viena kryptimi – už nedidelį Savivaldybės patvirtintą mokestį atliksime virusologinį patikrinimą.
Pacientas, gavęs neigiamą tepinėlio atsakymą, galės tikėtis gydytojų stacionarinės planinės pagalbos. Šis neigiamas atsakymas galios, „atrakinant“ ir kitas ambulatorines pirminio lygio paslaugas, ypač odontologų.
Manau, ši Covid-19 viruso patikros tvarka padės teikiant ir kitas buitines paslaugas“, – apie tokių tyrimų naudą ir būtinumą kalbėjo ligoninės vadovas.

12 Atsakymų į “Politikai spręs, ar leisti dėl koronaviruso išsitirti visiems mažeikiškiams”

 1. mazeikietė parašė:

  Nepageidauju to tyrimo.

 2. Nijole parašė:

  Sėdžiu, laikaus karantino. Maisto uzsipirkau mėnesiui. O kur gauti tas kaukes? Per vieną drauge gavau iš siuvėjos. Bet čia kaip eit šaliką užsidėjus. Negalima kiekvieną dieną lakstyt po parduotuves ir ieškoti kaukių ir dezinfekcinio skysčio. Nesuprantu tos politikos. Dalina už dyką? Kur? Kada? Be reikalo nelakstau po miestą. 4 kartus buvau per tas 6 sav. Niekur neradau? Gal galėtumėt paskelbti tą info kur nusipirkti. Juokas ima daliname už dyką. Po namus nešiojant? Niekas nieko neatnešė dar. O jums?

 3. B. parašė:

  Vietiniui.Kokiai valstybei valkatos mokėjo mokesčius? Tik ne Lietuvai. Lietuviai gyvena, dirba, moka mokesčius Lietuvoje. Už Lietuvos ribų – lietuvių kilmės valkatos.

 4. Marius parašė:

  Skaitau komentarus ir šlykstu daros mokie gyvuliai pavirtot, ar smegenis prageret gal praruket? Niekas niekam nera skolingas, kiekvienas savo gyvenimo šeimininkas jeigu tu kažkuom nepatenkintas gyvenime prisiimk atsakomybe uz ji ir saryk kazka cia nekriuksejes apie kazkokias valkatas.

 5. Andre pikts parašė:

  Valkatos kurią gerovę kitose šalyse,grįžta čia gydytis ir ligas visokias,ir pagert

 6. Vietinis parašė:

  Tie“ valkatos“ grįžę iš užsienio sumoka daugiau mokesčių nei daugelis uždirba per mėnesį..

 7. Anonimas parašė:

  Pasipinigavimas,valkatas veltui o čia mokesčius moki ir dar už tyrima

 8. Be vardo parašė:

  Telšių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro informacija:
  Šią savaitę (balandžio 27- gegužės 3d.) gyventojams dalinamos apsaugos priemonės. Dalinimą vykdo Socialinės paramos ir rūpybos skyrius, savanoriai bei daugiabučių namų atstovai. Gyventojams perduota daugiau kaip 13 416 vnt. vienkartinių veido kaukių, 25 783 vienkartinių pirštinių porų ir 3 000 vnt. buteliukų su rankų dezinfekciniu skysčiu.
  Apsaugos priemonių kiekiai bei poreikis derinami su namų atstovais.
  Kai kurių namų atstovai priemones jau išdalino, kitų namų gyventojai gaus apsaugos priemones per šį savaitgalį.
  Įdomu, kodėl to nėra daroma Mažeikiuose?

  1. Anonimas parašė:

   Ar Mažeikiuose trūkumas apsauginių priemonių, kad reikia dalinti?

 9. Gers parašė:

  Juk pas mus visiems parazitams gerovė,nuolat palaikomi visi pašalpiniai

 10. Kestas parašė:

  Kas per nesamones.Valkatas ,kurie grizo is uzsienio tikrinote veltui,viesbuciai ir maitinimas veltui o saviskiams moketi.Aferistai.

 11. mažeikiai parašė:

  Kas čia per įsidirbinėjimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto