Politikai vienbalsiai balsavo už mažesnį mokestį

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį posėdžiavusi Savivaldybės taryba nustatė Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje juridiniams ir fiziniams asmenims nekilnojamojo turto mokesčio tarifą 2018 metams: jis sieks 0,3 procento nekilnojamojo turto vertės, kai šiems metams buvo 0,4, 2016 metams – 0,5 procento.
Tik nekilnojamojo turto objektams, kurie naudojami ne pagal paskirtį, yra neprižiūrimi arba apleisti, pagal Mažeikių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą sąrašą, teks mokėti 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestį. Toks jis yra ne vieneri metai.
Savivaldybės meras Antanas Tenys informavo, kad sumažinti nekilnojamojo turto mokestį pasiūlė Mažeikių verslininkų asociacija. Tokiam siūlymui pritarė ir Savivaldybės tarybos daugumos koalicija.
Už mažesnį nekilnojamojo turto mokestį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.

3 Atsakymai į “Politikai vienbalsiai balsavo už mažesnį mokestį”

  1. Palaikau parašė:

    Sukelkim mokesčius, sustabdykim investicijas į rajoną, stabdykim naujų darbo vietų kūrimą ir šaukim, kad nėra darbo ir laikas emigruoti (kas ir į Plungę). Verslininkai nebūtinai yra turtingieji, jie visų pirma darbdaviai ir žiūri, kur geriau investuoti ir kurti darbo vietas. O Mažeikiai neturi nei pramonės parko nei laisvosios ekonominės zonos, kur palankūs mokesčiai investuotojams (pvz., netgi Akmenė yra pažengusi su LEZ kūrimu). Džiugu, kad po šio sprendimo tapsime vienu iš nedaugelio rajonų, kur NTmokesčiai yra mažiausi Lietuvoje. O dėl šiukšlių, tai daugiau rūšiuokim ir susitvarkykim po savimi, tada nereikės kelti mokesčių…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Sumažinti nekilnojamojo turto mokestį pasiūlė Mažeikių verslininkų asociacija. Tokiam siūlymui pritarė ir Savivaldybės tarybos daugumos koalicija. Matosi, kam dirba Mažeikių Savivaldybės taryba .Visi kiti mokesčiai Mažeikių Savivaldybės tarybos yra didinami: pav., atliekų tvarkymo mokestis ir visi kiti , tai yra taryba didina tuos mokesčius, kuriuos mokės visi vienodai, nesvarbu kokios tavo pajamos ar turimas turtas.Tačiau, kai reikia mokėti mokesčius už turimą turtą, taryba mokestį sumažins iki mažiausiai įstatymo leidžiamo dydžio , nes mokėti jį reikės jiems ir verslininkų asociacijos nariams, t.y. turtingiems , o kitiems tas mokesčio dydis nelabai ir svarbus . Suprantu , kad turtingiems asmenims negalima didinti mokesčių , nes tai asmenys, kuriems geriau , dėl šventos ramybės , nedidinti mokesčių. Kitiems galima didinti mokesčius , nes jie tokie , kad kiek jiems padidinsi, tiek jie ir sumokės , o jei neturės iš ko mokėti- išvažiuos į užsienį, dirbs ir siūs į Lietuvą giminaičiams pinigus, kad tie pirma sumokėtų padidintus mokesčius , o paskui už A.Tenį rinkimuose prabalsuotų t.t.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Jei Antanui Teniui netaikomos kokios nors mokestinės lengvatos , tai 2018 m sutaupys apie 547 eurų (pagal 2015m. turto deklaraciją).ORLEN Lietuva vėl turėtų skirti lėšų sportui, nebent sugalvojo kokį nors kitą būdą , kaip atsidėkoti už priimtą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto