Politikams pristatytas rajono biudžetas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pristatytas 2018 metų rajono biudžetas. Jo apimtys šiemet devyniais milijonais eurų didesnės nei to, kuris buvo patvirtintas praėjusiais metais.

Didžioji dalis – švietimui

Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė pastebėjo, kad bene pirmą kartą biudžeto pajamos ir išlaidos yra lygios. Jį sudaro 58 mln. 970 tūkst. eurų pajamų (iš jų – beveik 1 mln. 80 tūkst. eurų praėjusiais metais nepanaudotų pajamų) ir tiek pat asignavimų išlaidoms bei turtui įsigyti.
Didžiąją dalį pajamų biudžeto sudaro gyventojų pajamų mokestis – 28 mln. eurų – bei valstybės dotacijos.
Rajono biudžetą sudaro devynios programos, didžioji dalis biudžeto – 44,4 proc. – tenka švietimui.
„Į biudžetą įskaičiuotas visas darbo užmokestis pagal pareigybes, įstaigoms pagal normatyvus apskaičiuoti visi asignavimai. Be abejo, poreikių yra daugiau negu jų galima patenkinti. Tačiau šiuo sprendimo projektu, kuriuo tvirtinamas biudžetas, visų įstaigų išlaikymas garantuotas“, – situaciją komentavo Finansų skyriaus vedėja.

Administracijos direktoriui – daugiau galių

Opozicijai priklausantys politikai replikavo, kad praėjusiais metais Taryba bene penkis kartus koregavo patvirtintą biudžetą. Finansų skyriaus vedėja J. Balvočienė paaiškino, kad tikslinti biudžetą dažniausiai tekdavo dėl gaunamų papildomų dotacijų.
„Nors daugeliu atveju jos yra tikslinės, tačiau be Tarybos sprendimo jų naudoti nebuvo galima. Dabar Taryba galės suteikti Savivaldybės administracijos direktoriui įgaliojimus paskirstyti po Savivaldybės biudžeto patvirtinimo iš valstybės institucijų ir įstaigų gautas dotacijas, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, pagal asignavimų valdytojus ir programas“, – apie pasikeitimus informavo skyriaus vedėja.
Tai įrašyta ir į sprendimo, kuriuo tvirtinamas rajono biudžetas, projektą. Taryba turės nuspręsti, ar Savivaldybės administracijos direktoriui suteikti tokius įgaliojimus.

3 Atsakymai į “Politikams pristatytas rajono biudžetas”

  1. svarbiausiai ,kad metų gale liktų džipams su luxury komplektacija parašė:

    Dauguma verslininkų, kurie rizikuoja savo turtu, ir lėšomis nesugeba nusipirkti tokios komplektacijos automobilių ,kaip savivaldybė.Super,o dabar valstybės tarnautojai -verslininkai sudėkite minusiukus, ypač tie nusipelnę seniūnai.

  2. Jorė parašė:

    Tiek Taryba, tiek Kryžius. Lėšos bus skirtos partijos draugams ir giminaičiams…

  3. senas parašė:

    tai vel bus iplauku dalijimasis?>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto