Politikas jaunimo klube pasigedo agurkų

Dėl kultūros rūmų Savivaldybės sudaryta komisija svarstė patalpų, nuomos sutarčių ir kultūros centro ekonominio pagrindimo klausimus. Didžiąją posėdžio dalį kalbėta apie nuomos sutartį su UAB „Stelta“, organizuojančia renginius klube „Trance dance“. PRATĘSĖ SUTARTIS
Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė komisijos nariams sakė, kad centrui atiteko ne pačios geriausios būklės patalpos. Dabar atliktas kosmetinis remontas, tačiau ateityje prireiks ir kapitalinio – centras skaičiuoja 18 metus. Nors centro kolektyvų repeticijų laikas dubliuojasi su kai kurių privačių mokyklų, tačiau pavyko su jomis susitarti ir salėmis dalijamasi pagal grafiką.
Pasak direktorės, kraustantis į naujas patalpas veikla nenutrūko. Ji mano, kad centro darbas turėtų pagerėti dėl dabar turimų salių.
„Pavydu gražiai įrengtų patalpų“, – neslėpė K. Kinčienė, prakalbus apie patalpas besinuomojančią vairavimo mokyklą, kai komisijos narys Kęstutis Bartkevičius susidomėjo, ką ketinama daryti su nuomotojais, neturinčiais nieko bendro su kultūra. Vėliau prieita prie išvados, kad po kurio laiko su tokiais nuomininkais reikėtų atsisveikinti, juos apie tai informavus iš anksto. Kultūros centre vietos turėtų rastis tik kultūros propaguotojams – šiai pozicijai pritarė visi posėdžio dalyviai.
Pratęstos visos sutartys su patalpų nuomotojais, išskyrus UAB „Stelta“ ir VšĮ „Naftakis“. Pastaroji yra užėmusi kasą, tad, anot K. Kinčienės, kyla nepatogumų. Kultūros centras bilietus į renginius pardavinėja rūbinėje prie mažosios salės.

INVENTORIUMI KOL KAS LEIDŽIA NAUDOTIS
Direktorė sakė, kad iš AB „Mažeikių nafta“ perimtu turtu nuomotojams kol kas leidžia naudotis nemokamai.
Šokių mokyklos „Tigrima“, centre nuomojančios patalpas, direktorė Rima Mačiukienė „Santarvei“ sakė nustebusi, kai centras paprašė grąžinti daiktus. „Kokius daiktus? Nebuvo sudaryta jokios panaudos sutarties. Komisija vaikšto po kabinetus ir surašo daiktus. Aš net nežinau, koks inventorius man prirašytas“, – stebėjosi R. Mačiukienė.
Optimizmo jai nekelia ir kiti Kultūros centro žingsniai, pvz., prisuktos šilumos sklendės. Tuo stebėjosi ne tik patalpų nuomotojai, bet ir svečiai, dalyvavę sausio pabaigoje vykusiame renginyje.

NIEKAM NEREIKALINGA?
K. Kinčienė teiravosi, ką daryti su neišnuomota kavine, įsikūrusia antrajame disko klubo aukšte. „Ar tęsti jos veiklą?“ – teiravosi ji. Direktorė kavinės patalpas siūlė UAB „Stelta“, tačiau ši atsisakiusi.
K. Kinčienė mano, kad norinčiųjų šias patalpas nuomoti tikrai atsirastų, tuo labiau kad ir varvėjęs stogas jau sutvarkytas. Mero pavaduotojas Viktoras Bugnevičius siūlė skelbti nuomos konkursą.
Mero pavaduotojas susirūpino įvažiavimu neįgaliesiems. Apie tai jis kalbėjęs ir su AB „Mažeikių nafta“ vadovais, pažadėjusiais tam skirti 250 tūkst. litų.
Pernai Kultūros ministerijai pateiktas buvusio Savivaldybės kultūros centro modernizacijos projektas. Kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė siūlė įrodyti ministerijai, kad šis projektas būtų pritaikytas dabartinėms patalpoms.
Mokytojas Martynas Januška rūpinosi, kad centras ir naujoje vietoje turėtų salę pobūviams bei svečių kambarius.

TRŪKSTA… UŽKANDŽIŲ
Prakalbus apie nuomos sutartį su UAB „Stelta“, komisijos pirmininkė Stasė Čupkovienė išsakė savo ir mero nuomonę, kad Kultūros centras neturėtų būti monopolininkas.
K. Kinčienė paprieštaravo: renginių organizavimas siejamas su finansais. Jos nuomonei pritarė ir Jonas Mažeikis, atlikęs centro veiklos ekonominį pagrindimą. Jam susidarė įspūdis, kad jei renginius organizuotų dvi firmos, kiltų konkurencija. Komisijos narys nepritarė ir tam, kad viename pastate veiktų dvi kasos.
Apsilankiusiam klube J. Mažeikiui, kaip nerūkančiam žmogui, „Trance dance“ paliko slogų įspūdį. Jis nesutiko su S. Čupkoviene, kad uždarius klubą, jaunimas neturėtų kur linksmintis. Tiesa, jis apgailestavo, kad dėl savo amžiaus negali pabūti šokiuose. Pabendravęs su klubo šeimininkais J. Mažeikis stebėjosi, kad pagrindinis klubo pelnas – baras. Jis juokavo pasigedęs „ogureco“ (agurko – aut. past.), nors gėrimų ten – nuo A iki Z. Komisijos nario nuomone, pasilinksminti ateinančiam jaunimui turėtų būti pasiūlyta ir užkandžių. Pasak J. Mažeikio, šioje sankryžoje (tarp klubo ir žiūrovų salės) reikėtų normalaus „bufeto“.
Jam kilo įtarimų: klubas atsisako nuomotis kavinę, tačiau tvirtina, kad didžiausios pajamos – iš baro.
Pensininką nustebino ir tai, kad šokiai vyksta iki keturių ryto, ko greičiausiai niekur kitur nėra.
Pasak J. Mažeikio, jei „Trance dance“ liktų šiose patalpose, Savivaldybė už salės nuomą gautų 16 tūkst. litų per metus, bet prarastų apie 150 tūkst. Lt pajamų. Pagal apskaičiuotas išlaidas ir pajamas centrui tuomet pritrūktų 80 tūkst. litų.
Svarstę įvairias galimybes, komisijos nariai galiausiai K. Kinčienei patarė ieškoti kompromiso su klubu ir pateikti galutinį sprendimo variantą.

PASIGEDO KINO
Posėdyje kalbėta ir apie kino atgaivinimą Mažeikiuose, kad „būtų kur panelę į kiną nusivesti“. K. Bartkevičius išsakė nuomonę, kad kinas turėtų būti, bet dotuojamas iš biudžeto.
A. Rupkutė stebėjosi: atliktos apklausos parodė, kad jaunuoliai pageidauja kino. „Kino reikia, bet kodėl jis bankrutavo? Gal buvo per didelė nuomos kaina?“ – stebėjosi ji.
Pasak M. Januškos, kino mieste nebeliko dėl žiūrovų pasyvumo.
K. Kinčienė neprieštaravo, kad centre veiktų kinas. Tačiau apie tai planuoti, anot jos, per anksti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto