Politikos senbuviams – rutina, naujokams – viltys

Pamažu slūgsta emocijos, kilusios dėl Mažeikių rajono valdžios rinkimų. Prasideda darbas. Ketvirtadienį pirmą kartą rinkosi naujos kadencijos Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija, kitą savaitę turėtų įvykti Tarybos posėdis. Devyniems Tarybos nariams šis darbas – naujiena. Jie dar tik pradeda politiko kelią. NAUJOKAMS
PRIREIKS LAIKO

Ketvirtadienį pirmą kartą po Mažeikių rajono mero rinkimų rinkosi Tarybos valdančioji koalicija. Anot Vilhelmo Džiugelio, aptarta, kokių komitetų darbe politikai ketina dalyvauti, svarstyta, kokius delegatus reikėtų siųsti į Savivaldybių asociacijos suvažiavimą.
„Visų koalicijos partnerių nuotaikos darbinės. Nebėra laiko politikuoti, reikia pradėti dirbti“, – „Santarvei“ sakė meras.
Į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą išrinkti 27 politikai. Iš jų devyni yra naujokai politikoje. V. Džiugelio teigimu, kol kas jie tik stebi situaciją, mokosi.
Socialdemokratas Gintautas Šmaižys „Santarvei“ sakė dar neturįs nuomonės apie naujos kadencijos Tarybą. Kai kuriuos politikus jis apskritai mato pirmą kartą.
Pasak trečią kartą į Tarybą išrinkto socialdemokrato, gali prireikti šiek tiek laiko, kol naujokai perpras Tarybos darbo specifiką.
„Pats pirmąjį pusmetį tylėjau ir klausiausi“, – prisimena savo politinės veiklos pradžią G. Šmaižys.
Jis viliasi, kad politikos senbuviai neužgoš naujokų. Svarbiausia, kad pastarieji gerai išstudijuotų sprendimų projektus, mokėtų įsiklausyti į kitų nuomonę.
„Nemanau, kad kas nors liptų jiems ant sprando. Jeigu jis yra „neužlipamas“, tai kaip tu ant jo užsikabarosi? Na, o jeigu jis, kaip vištelė, leidžiasi mindomas, tai jau – paties žmogaus problema. Be to, juk į Tarybą ne pirmaklasiai susirinko – visi skaityti moka, turi supratimą apie politiką. Žinoma, po kelių posėdžių kai kurie gali suprasti, kad įsėdo ne į savas roges. Tokiu atveju teisingiausia būtų atsisakyti mandato ir užleisti vietą kitam“, – kalbėjo G. Šmaižys.
OPTIMIZMO NESTOKOJA
Trisdešimt dvejų metų gydytojo stažą turintis Remigijus Kontaras iki šiol niekada politikoje nedalyvavo. „Kažkada reikia pradėti ir politikuoti, – juokėsi penkiasdešimt šešerių metų gydytojas. – Reikia visur save išbandyti“.
R. Kontarą į politiką priviliojo meras V. Džiugelis, įkalbino būti Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos rėmėju. Po rinkimų šios partijos lyderis įstojo į Tėvynės sąjungą. Paskui jį nuėjo ir R. Kontaras.
„Manau, nieko blogo, kad dabar remiu konservatorius, juk kažkoks susijungimas vis tiek turėjo būti“, – svarstė gydytojas.
Valstiečių liaudininkų sąjungos rėmėjas Jonas Strazdauskas daugelį metų dalyvaudavo Tarybos posėdžiuose, tačiau kaip „Santarvės“ fotografas. Dabar jis – Savivaldybės tarybos narys.
„Man buvo įdomu į politiką pasižiūrėti iš vidaus, suvokti, kokia iš tikrųjų ji yra“, – prisipažino J. Strazdauskas.
Jis neslepia svarstęs galimybę atsisakyti mandato, tačiau nugalėjo noras nenuvilti rinkėjų, balsavusių už jį.
Politikos naujokas įsitikinęs, jog nebus marionetė, neleis, kad jį „vedžiotų už nosies“, stengsis suburti bendraminčių komandą ir visada gerai išanalizuoti sprendimų projektų medžiagą.
„Nenoriu, kad manimi manipuliuotų, sakytų, kad balsuočiau taip ar kitaip. Suprantu, kad prireiks laiko, kol perprasiu Tarybos nario darbą. Visada, ką bedaryčiau, stengiuosi išmanyti savo darbą“, – sakė J. Strazdauskas.
Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Rasa Uščinienė prisipažino, jog pirmasis Tarybos posėdis, kai buvo renkama Mažeikių rajono valdžia, paliko gana slogų įspūdį.
„Visi tokie oficialūs, šalti, paprasčiausius žodelius iš lapelių skaito. Jaučiausi lyg būčiau patekusi į prastai surežisuotą spektaklį“, – „Santarvei“ pasakojo dvidešimt trejų metų pedagoginį stažą skaičiuojanti mokytoja.
Vis dėlto pirmasis įspūdis neatėmė optimistinio nusiteikimo – R. Uščinienė tiki galėsianti pasiekti užsibrėžtų tikslų, tai yra atgręžti Tarybos narių dėmesį į švietimą, sportą ir kultūrą.
KAI TENKA ATSITRAUKTI
Pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo socialdemokratas Jonas Jurkus Tarybos posėdžiuose sėdės už politikų nugarų. Nors jis buvo išrinktas į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą, tačiau nusprendė atsisakyti mandato – svarbesnės buvo UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ direktoriaus pareigos.
„Esu partijos tarybos pirmininkas, tad vis tiek kontroliuosiu Tarybos darbą, nes mūsų partijos nariai turės nuolat atsiskaityti už savo darbus. Man net geriau bus, viską galėsiu stebėti iš šalies“, – geros nuotaikos neprarado J. Jurkus.
Socialdemokratė Irena Macijauskienė į Tarybą grįžo po trejų metų pertraukos. Praėjusios kadencijos Taryba ją buvo patvirtinusi Savivaldybės administracijos direktore, todėl mandato reikėjo atsisakyti.
„Manau, kad nebuvau išėjusi iš Tarybos, tik truputėlį atsitraukusi. Dabar labai noriu nenuvilti rinkėjų. Tų, kurie balsavo už mane, bei tų, kurie mane pažįsta. Per tą laiką, kol nebuvau Tarybos narė, susikaupė daug naujų idėjų. Matau daug problemų. Tad bandysime dirbti ir pateisinti žmonių viltis“, – sakė I. Macijauskienė.
STATISTIKA
Aukštąjį išsilavinimą turi 22 Tarybos nariai. Iš jų du yra įgiję magistro laipsnį. Septyni politikai yra įgiję pedagoginį išsilavinimą, penki – inžinerinį. Šios kadencijos Tarybos darbe dalyvaus 4 gydytojai.
Dviejų politikų – Naujosios sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininko bei vicemero Viktoro Bugnevičiaus ir Valstiečių liaudininkų sąjungos rėmėjo Jono Strazdausko – išsilavinimas vidurinis.
Du politikai nevedę, išsituokusių nėra. Įdomi detalė: net septyniolika Tarybos narių augina dukrą ir sūnų.
Vyriausias Tarybos narys – valstietis liaudininkas Jonas Siminkevičius. Jam šiemet sukaks septyniasdešimt vieni metai. Jauniausias – dvidešimt šešerių metų susisiekimo ministro padėjėjas, socialdemokratas Darius Jarmantavičius. Jis Taryboje turėtų pakeisti mandato atsisakiusį Savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių.
Teisės magistro laipsnį turintis D. Jarmantavičius tikino, kad darbas Vilniuje jam nesutrukdys dalyvauti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos veikloje.
„Gal kam ir kyla mintis, kad man nereikėtų eiti į Tarybą. Tačiau iš tikrųjų norisi dirbti dėl Mažeikių. Gimtajam miestui jaučiu daug sentimentų“, – „Santarvei“ sakė jaunuolis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauk.:I. Macijauskienė į Tarybą grįžo po 3 metų pertraukos, R. Kontaras (dešinėje) mandatą gavo pirmąsyk, B. Kryžius Tarybos nario kėdės atsisakė, tapęs Savivaldybės administracijos vadovu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto