Politikų akiratyje – didėjantys mokesčiai ir pasirengimas mokslo metams

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prieš Savivaldybės tarybos posėdį darbą pradėjo jos komitetai. Trečiadienio rytą rinkosi Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto nariai.
Pagrindiniai politikų svarstomi klausimai buvo susiję su sprendimais, kurie gali gerokai paploninti mažeikiškių kišenes.

Ketinama branginti šilumą

Numatomas suvartotos šilumos energijos būstams šildyti pabrangimas, taip pat iki 70 proc. ketinama padidinti daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo tarifo mokestį.
Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ atstovai politikams pristatė projektą, pagal kurį planuojama gyventojams pabranginti šilumos energiją. Numatoma, kad viena šilumos kilovatvalandė gali pabrangti apie 11,7 proc.
Dabar viena šilumos kilovatvalandė kainuoja 3,86 cento, ketinama ją pakelti iki 4,31 cento.
Šilumininkų skaičiavimu, jei už vieno kambario buto šildymą buvo mokama 30 eurų, tai pagal naują kainą ši suma šoktelėtų maždaug iki 33 eurų.
Po mūsų Savivaldybės tarybos sprendimo galutinį žodį dėl naujų šilumos energijos tarifų tars Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Pasiskiepijo dauguma mokytojų

Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto nariams buvo pristatyta informacija apie rajono švietimo įstaigų pasiruošimą šiems mokslo metams.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad per 90 proc. mokytojų jau yra atlikę visą vakcinaciją. Kai kuriose mokyklose ir vaikų lopšeliuose-darželiuose pedagogai pasiskiepijo visu šimtu procentų. Pasak vedėjo, tikėtina, kad, prasidėjus mokslo metams, nuo darbo neteks nušalinti nė vieno mokytojo.
A. Stonkus pastebėjo: šiek tiek vangiau skiepijasi švietimo įstaigas aptarnaujantis personalas, tačiau kiekvienas žino, jei nesiskiepys, teks reguliariai testuotis, o ir to nedarantys asmenys bus nušalinti nuo darbo – atlyginimas nebus mokamas, tačiau liks visos socialinės garantijos.
Vedėjo teigimu, kol kas neina kalba apie tokių žmonių atleidimą iš darbo, tačiau kol kas taip pat nėra aišku, kiek ilgai gali būti tęsiamas toks nušalinimas.

4 Atsakymai į “Politikų akiratyje – didėjantys mokesčiai ir pasirengimas mokslo metams”

 1. Alvydas parašė:

  Reikia ne didinti 70 proc. administravimo mokestį už daugiabučių administravimą,o 70 proc. mažinti.Ponas Stonkus sugeba imti mokestį už techninę priežiūrą.kurią jie privalp vykdyti pagal įstatymą,nors visiškai to nedaro.Žodžiu administravimas vykdomas tik popieriuose.Kelti administravimo mokestį,tai žmonių mulkinimas ir apiplėšinėjimas.

 2. Anonimas parašė:

  Gal ponai pasiilgo dividendų?Gi reikia pateisinti lūkesčius.

 3. B. parašė:

  Lietuvoje galioja PVM, akcizo ir kiti mokesčiai. Jų didinti neplanuojama. Šilumos mokesčio nėra. Yra komunalinių paslaugų teikimo įkainiai, šilumos tiekimo kaina. Tai ne mokesčiai.

 4. Nuomonė parašė:

  Gaila, kad Stonkus nežino nei Konstitucijos , nei teisės aktų. Rekomenduoju perskaityti ir negasdinti žmonių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto