Posėdyje aptarta situacija dėl kiaulių maro

Trečiadienį Savivaldybėje vykusiame posėdyje įvairių institucijų atstovai aptarė situaciją dėl afrikinio maro. Jurgitos JOKUBAUSKIENĖS nuotrauka

Dėl Lietuvoje nustatyto kiaulėms ypač pavojingo afrikinio maro ekstremali situacija jau paskelbta Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų ir Trakų rajonuose. Trečiadienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos ir ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta padėtis ir saugos priemonės mūsų rajone.

Mažeikių rajone kiaulių augintojų nėra daug. Tuo labiau – stambių kiaulių fermų. Daugiausia kiaulių – apie keturis šimtus – laiko krakiškis ūkininkas Alvydas Juška. Yra keli ūkininkai, auginantys apie šimtą kiaulių, kiti – kiaulių laiko nedaug.
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra informavo, kad naujausiais duomenimis, rajone yra tik apie tūkstantis kiaulių. Jis pripažino, kad tai nėra tikslūs skaičiai, nes dažnai auginantys vieną dvi kiaules – jų nedeklaruoja.
„Kiaules būtina deklaruoti du kartus per metus – sausio ir liepos mėnesiais. Šiuo metu, kai iškilo afrikinio maro pavojus, ypač svarbu turėti tikslią informaciją“, – tarnybos vadovas prašė seniūnų gyventojams priminti apie šią prievolę.
Z. Stumbra  pastebėjo, kad afrikinis maras atneštų didžiulių nuostolių, nes nuo jo šernai, kiaulės gaišta šimtu procentų.
Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.  

One Reply to “Posėdyje aptarta situacija dėl kiaulių maro”

  1. Elenutė parašė:

    mano kiauliukai visada pašerti ir švarūs. Jie garde turi pasidarę tliką ir ten viską atlieka. Migis visada švarus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto