Pirmadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstyta neįprastai daug klausimų – net 40. Neįprasta buvo ir posėdžio pradžia. Tarybos nariams už pagalbą, priimtus sprendimus dėkojo dekanas kunigas Zenonas Degutis. Politikams jis įteikė vardinius kvietimus į sekmadienį vyksiantį iškilmingą Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios atidarymą. POLIKLINIKA DALIJASI PATALPAS
„Santarvė“ jau rašė, kad iš Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro pasitraukę medikai įkūrė dvi įstaigas: UAB „Sveikata šeimai“ ir viešąją įstaigą Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras.
Savivaldybės taryba dar anksčiau yra priėmusi sprendimą leisti šioms įstaigoms teikti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Pirmadienį rajono politikai patenkino ir kitą privačių įstaigų prašymą – pagal panaudos sutartį leisti naudotis Savivaldybei priklausančiomis patalpomis ir kitu turtu.
Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audrius Stankevičius paaiškino, kad su įstaigomis susitarta dėl nuomojamo turto. „Sveikata šeimai“ 20 metų bus išnuomota dalis pirmojo aukšto patalpų, Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro medikai liks tose pačiose patalpose (vadinamojoje Burbos ligoninėje).
Kol kas privačių įstaigų medikai tebėra Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai, nes tik turėdamos patalpas ir reikalingą įrangą, įstaigos gali kreiptis dėl licencijų bei sutarčių su Ligonių kasa sudarymo.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rita Lidžiūtė informavo, kad komitetas, svarstydamas bendrovės „Sveikata šeimai“ prašymą, į protokolą įrašė, jog organizuojant paslaugos teikimą būtų laikomasi Ligonių kasos reikalavimų. Pagal jas, gydytojų ir slaugytojų santykis turi būti 1:2.
„Tai bus mūsų siekiamybė“, – lakoniškai teigė UAB „Sveikata šeimai“ direktorė Ona Juočinskienė.
TARYBOS NARYS PASIGEDO PAREIGŲ
Tirkšlių vidurinės mokyklos nuostatų projekto punktas, kad mokytojai turi teisę patikrinti moksleivių asmeninius daiktus dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo, sulaukė įvairių vertinimų.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Stasė Čupkovienė informavo, jog ji su juristais išsiaiškino, kad tokia nuostata neprieštarauja įstatymams. Vis dėlto, atsižvelgiant į prieštaringas nuomones, nuostatai buvo papildyti, jog mokytojai asmeninius daiktus galės tikrinti tik „tėvams sutikus“.
Jonas Jurkus prisiminė sovietiniais laikais mokyklose egzistavusią švaros komisiją, kuri tikrindavo, ar švarios moksleivių ausys, kojos. „Tokia kontrolė nieko baisaus“, – samprotavo politikas.
Ne tik už Tirkšlių, bet ir už Senamiesčio mokyklos nuostatus atsisakė balsuoti Jokimas Raila (susilaikydamas nuo balsavimo jį palaikė ir J. Jurkus). Politikas paaiškino, kad nuostatuose pasigedęs punkto apie mokinių atsakomybę prieš visuomenę.
„Labiau akcentuojamos moksleivių teisės, o ne pareigos“, – pastebėjo Tarybos narys.
J. Railos nuomonė dėl narkotikų mokyklose kategoriška: „Jeigu moksleiviai į mokyklą įneša narkotinių medžiagų, juos reikia šalinti iš įstaigos“.
DIREKTORĖ GAUS DIDESNĮ ATLYGINIMĄ
Sprendimo dėl didesnio tarnybinio koeficiento – 15,5 bazinės mėnesio algos dydžio (buvo 13) – nustatymo Savivaldybės kultūros centro direktorei Kristai Kinčienei projektas gimė atsižvelgiant į jos prašymą.
Kultūros centrui 30 metų vadovaujanti, visus kvalifikacinius reikalavimus turinti direktorė mano galinti pretenduoti į didesnį atlyginimą. Tuo labiau kad už 2004 metus Mažeikių kultūros centrui ministerija suteikė nominaciją „Geriausias kultūros centras“.
Kai kurie politikai tik Tarybos posėdyje sužinojo apie ketinimus K. Kinčienei padidinti atlyginimą, nes šis klausimas tebuvo svarstytas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete.
Kęstutis Bartkevičius, Pranas Noreika, Stasė Čupkovienė, Rimantas Norkus stebėjosi, kodėl buvo aplenktas Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Kai kurių manymu, reikėtų peržiūrėti ne tik K. Kinčienės, bet ir kitų kultūros darbuotojų atlyginimų koeficientus.
„Tai dabar atlyginimus didinsime tiems, kurie įteiks prašymus“, – replikavo V. Bartkevičius.
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis negailėjo pagyrimų K. Kinčienei. Atlyginimų dydis esąs finansinis klausimas, dėl to direktorės prašymą svarstęs Ekonomikos komitetas.
Ne visus Tarybos narius įtikino toks mero argumentas, penki iš jų susilaikė nuo balsavimo.
MOKYKLŲ VADOVAI DIRBS PAPILDOMAI
Nuo rugsėjo mėnesio pasikeitus švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkai, Savivaldybės taryba patvirtino naujus įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientus.
Anot Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus, atlyginimai vadovams didės nuo 100 iki 200 litų, o ne kaip buvo deklaruojama – 500 litų. Tik šiek tiek sumažintas mokyklų direktorių darbo krūvis. Anksčiau į etatą būdavo įtrauktos devynios privalomos vesti pamokos, dabar – penkios.
Pagal Darbo kodeksą žmogui leidžiama dirbti 48 valandas. Sumažėjus privalomųjų pamokų, daugiau kaip pusės mokyklų vadovai panoro prie 40 savaitinių valandų prisidurti dar 8 valandas, pagal atskirą Darbo sutartį vesdami pamokas.
Savivaldybės taryba patenkino vadovų prašymus.
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos