Pradinukų tėvai nori sustabdyti įsibėgėjusį mokyklų pertvarkos traukinį

Pradinukų tėvai pageidauja, kad vaikai ir kitąmet lankytų gimnazijas. „Žiburėlio“ pradinės mokyklos ketvirtokų tėveliai, surinkę parašus, kreipėsi į Švietimo skyriaus vedėją ir rajono Savivaldybės merą. NENORI NAUJOVIŲ
Pagal šį pavasarį patvirtintą rajono mokyklų pertvarkos programą nuo kitų mokslo metų turėtų pradėti grynintis gimnazijos, t.y. nebeformuoti penktųjų klasių. Taip laipsniškai gimnazijose liktų mokytis tik aukštesniųjų – 9–12 klasių moksleiviai.
Prašydami palikti penktąsias klases gimnazijose, tėvai motyvuoja tinklo pertvarkos programoje nurodytu antruoju punktu. Jis numato, kad, esant reikalui, programa gali būti peržiūrima ir keičiama.
Ketvirtokų tėvai apeliuoja į tai, kad „Žiburėlio“ pradinės mokyklos ketvirtokai tradiciškai būdavo priimami į „Gabijos“ gimnaziją. Viena mama sakė specialiai vaiką pervedusi į šią pradinę mokyklą, kad vėliau būtų lengviau patekti į gimnaziją. Daugeliui vaikų gimnazija – artimiausia ir patogiausia pagal gyvenamąją vietą mokykla. Tėvams imponuoja gimnazijoje palaikoma griežta tvarka, kompetentingi mokytojai.
Pradinukų tėvai pageidauja, kad vaikai bendrąjį lavinimą įgytų vienoje mokykloje ir nepatirtų psichologinio streso dėl dažnos mokyklos kaitos.
Dalis ketvirtokų pageidautų rinktis Merkelio Račkausko gimnaziją. Merui ir Švietimo skyriaus vedėjui adresuotą prašymą pasirašė 57 tėvai.

TĖVUS ĮTIKINTI TURĖS VEDĖJAS
Savivaldybės mero pavaduotojas Viktoras Bugnevičius paaiškino, kad tėvų prašymas nukreiptas Švietimo skyriaus vedėjui.
Jis susitiks su tėveliais ir išsiaiškins situacijos pliusus ir minusus. Jei ir po to moksleivių tėvai neapsigalvos, jie galės kreiptis į rajono Tarybą, kuri ir priims sprendimą dėl gimnazijų gryninimo.

ANTRASIS PUNKTAS SKIRTAS „NE TAM“
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad rajono mokyklų pertvarkos planas dėl tėvelių prašymo greičiausiai nebus peržiūrėtas.
Dėl mokyklų tobulinimo programos pasirašyta sutartis su Švietimo ir mokslo ministerija, rajono Taryba patvirtino planą.
Vedėjas paaiškino, kad rajono Tarybos patvirtintoje programoje antrasis punktas labiau skirtas uždaromoms ar reorganizuojamoms kaimo mokykloms.
Jei jose pagausėtų vaikų, mokyklos nebebūtų uždaromos.
„Gimnazijos privalo grynintis – tokia Švietimo ir mokslo ministerijos pozicija“, – paaiškino vedėjas.
A.Stonkus teigė, kad tėvų parašai negali nulemti mokyklų pertvarkos programos, nebent dėl mokyklų pertvarkos pasikeistų ministerijos pozicija.

PRALAIMĖTŲ GIMNAZIJOS
„Ką gali vietos valdžia? Mokyklų steigėjas (Savivaldybė) gali viską. Bet nemanau, kad dabar reikėtų atšaukti programą. Ką tokiu atveju laimėtų gimnazijos? Kad vėl atsiliktume nuo visos respublikos? Šalyje jau tiek renovuotų mokyklų!“ – sakė vedėjas.
(Lėšos mokyklų renovacijai, mokymo priemonėms ir pedagogų tobulinimui skiriamos už reorganizuojamas ar uždaromas mokyklas – aut. past.)
Pasak A. Stonkaus, jei rajono Taryba nuspręstų patenkinti „Žiburėlio“ pradinės mokyklos tėvų prašymą, praloštų gimnazijos – jos nebegautų paramos iš ministerijos.
Kaip teigiamą pavyzdį, vedėjas paminėjo Senamiesčio mokyklą, šiemet iš vidurinės tapusią pagrindine ir laimėjusią renovaciją, mokymo priemones, kursus mokytojams. Švietimo skyriaus vadovas pastebėjo, kad mokytojai – labai konservatyvūs, todėl sunku įdiegti naujoves.
Mokytojai labai skausmingai reaguoja. Vedėjas įsitikinęs, kad naujovės būtinos.
„Dabar džiaugiamės rajone gavę antrąjį geltoną autobusėlį. Jei anksčiau būtume pradėję mokyklų tinklo pertvarką, būtume turėję ir daugiau autobusėlių. Kaimynai jų turi po 6–7“, – sakė vedėjas.
Pasak jo, kitų rajonų patirtis rodo, kad pertvarka turi daugiau pliusų nei minusų.
Daug triukšmo kilo ir anksčiau, kai pradinės klasės iš gimnazijų buvo perkeltos į pradines mokyklas. Dabar su tuo apsiprato, tačiau triukšmas kyla vėl, kai norima iškelti 5–8 klases.
Prieš kelerius metus, tik prasidėjus pirmajai mokyklų pertvarkos rajone bangai, „Žiburėlio“ pradinės mokyklos moksleivių tėvai aktyviai priešinosi pertvarkai. Po susitikimų su politikais buvo nuspręsta pertvarką atidėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto