Pradžia paskelbta, ko laukiame?

Šisbeitauskas

Nesuprantu, kas čia pas mus vyksta. Tiek lietuvių kartų augino vaikus, paleido į pasaulį milijonus žmonių, o dabar, žiūrėk, atsitiko taip, kad nebemoka jų auklėti – vaikus reikia atiminėti iš šeimų. Normalu, kad šeimose auga po kelis vaikus, ir mes užaugom trise. Ir nekilo jokių pykčių, įsižeidimų, nuoskaudų, jei tėvai subardavo ar niuktelėdavo. Tais senais laikais teko mums ir diržo paragauti, bet, matyt, buvo už ką.
Tėvai augina vaikus, rengia, maitina, rūpinasi jų gerove, nes žino, kad tai – jų pareiga. Dabar pasirodo, kad vaikai yra valstybės nuosavybė. Institucijos įgijo tiek teisių, kad gali naudoti kraštutines priemones – nuspręsti, kokie tėvai gali auginti vaikus, o kokie negali, kokie turi pakankamai žinių tai daryti, o kokie – ne. Man tai atrodo nesąmonių nesąmonė: kaip auginti vaikus, kaip juos prižiūrėti, yra šeimos reikalas, kaip ir atsakomybė.
Kas kita, jei prieš vaikus ranka pakeliama sąmoningai – norint sukelti jiems skausmo, neturint kur išlieti nuosavo įtūžio ar net jaučiant sadistinį pasitenkinimą (pasitaiko ir tokių žmonių) – tokiais atvejais smurtautojus reikia nedvejojant bausti. Ir be jokių kalbų.
Dėl visų draudimų, kuriuos mums deleguoja įvairiausios direktyvos, konvencijos, mūsų pačių valdžios priimti įstatai, nuostatai ir nurodymai, kartais suima ir juokas, ir pyktis – kokių tik nesąmonių neprigalvota! Net vaistų jau nebegalima nusipirkti, kokių nori – esą vaistininkė turi įsiūlyti pigiausią. O jeigu aš nenoriu, nes išbandžiau ir žinau, kad tas vaistas man netiko?
Dabar vargstam su vasaros ir žiemos laikais: kažkada niekieno neraginami, tik užsimanius poniai Andrikienei, pradėjome sukioti laikrodžius. Dabar vasaromis turime „Andrikienės laiką“. Jau buvo nušvitusi vilties lemputė, kad laikrodžių daugiau nebesuksime, dabar vėl pasigirdo kalbų, kad tai gali nusikelti net į 2021-uosius – esą kai kurios ES šalys tokioms permainoms nepasiruošusios…
Dar vyks diskusijos, koks laikas turėtų likti nuolatinis – vasaros ar žiemos. Dabartinis laikas man tikrai ne prie širdies – jei diena apniukusi, penktą valandą jau beveik tamsu, o kur dar visas vakaras? Laimė, mus vis dar lepina orai, o jei ne, gyventume visiškoje tamsoje…
Žvalgydamiesi į Vakarus ir dar toliau, kažkodėl susižavėjome svetimomis madomis, kažkur vykstančiomis šventėmis. Kiekvienų metų spalio pabaigoje kyla labai daug nekokių minčių dėl Helovino. Nebesinori moralizuoti, bet kai taip pradedamas garbinti pragaras, kai tai brukama vaikams, nebelinksma. Jeigu jau taip žavimės išpjaustytais šviečiančiais moliūgais, kodėl tam nepasirinkus lietuviškos progos? Tam labai tiktų kad ir šį sekmadienį būsiantis Šv. Martynas – paskutinė rudens šventė. Moliūgus, kaip vieną iš derliaus simbolių, galėtume puošti būtent tą dieną – taip šiai šventei suteiktume kitokią prasmę.
Tas pats pasakytina ir apie Valentino dieną – kam ji mums, tokia svetima, jei gegužės mėnesį turime lietuvišką atitikmenį – meilės dievaitės Mildos šventę? Praėjusį savaitgalį savo, galima sakyti, vos ne profesinę šventę – Šv. Hubertą – pažymėjo medžiotojai. Nuo pagonių laikų lietuvius medžiotojus globojo deivė Medeina, medžioklės globėjas – Artemidę ir Dianą – turi ir graikai bei romėnai.
Net nežinau, ką pasakyti apie antradienį buvusią Pyragų dieną. Kiek pamenu, ją sugalvojo kažkuri iš Lietuvos televizijų, o jos prasmė – namuose iškeptais pyragais už simbolinį atlygį vaišinti kolegas, draugus, surinktas lėšas skiriant likimo nuskriaustiems vaikams. Mano galva, tai prasminga ir reikalinga diena – tokių galėtų būti ir daugiau.
Gal ir gerai, kad niūrų rudenį būna daugiau švenčių – tai žmonėms vis kažkaip palengvina gyvenimą tamsiuoju metų laikotarpiu. Kita vertus, ir ruduo atrodo ne toks vėlyvas – iš lauko ausis pasiekia žolę pjaunančio agregato garsas.
Kažin kokia prasmė tokiu laiku ja rūpintis – juk greitai užklups šalnos ir žolė, nori ar nenori, pati suglebs. Bet taip gal kažkam reikia – matyt, neturi, kur išeikvoti tiems reikalams skiriamo kuro. Tik juokingai atrodo žmogelis, mojuojantis vadinamuoju trimeriu po lapais nuklotą lauką. O kas rytą matant toje vietoje lapus grėbiančią moterytę, apima gailestis – lapų ant medžių daugybė, tad kitą dieną – vėl tas pats… Kodėl nepalaukus, kol lapų prikris daugiau ir tik tada juos grėbti? Taip uoliai jų vis tiek niekas neišveža – maišais apkrauti visi atliekų konteineriai.
Trečiadienį oficialiai prasidėjo Savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų kampanija. Tai taip pat praskaidrins niūrias rudens ir žiemos dienas, nes prasidės pažadų, akcijų ir kitokių cirkų estafetė. Jau greit turėtume išgirsti ir sužinoti, kas tie žmonės, siekiantys valdyti rajoną ir norintys rūpintis jo gyventojais.
Kažin, kiek žmonių šiandien svarsto apie tai, ar savivaldos rinkimai atneš permainų ir ką jos palies. Kita vertus, daug kas priklausys ir nuo mūsų pačių – rinkėjų: juk visi norime išvysti prasmingus darbus, naujas idėjas, norime rytoj gyventi geriau nei vakar. Reikia, kad nebūtume abejingi „sofos vartotojai“ – kad pasidomėtume, paskaitytume, pasiklausytume, patys nuspręstume, kas pajėgus įgyvendinti mūsų lūkesčius. Kai kas bijo permainų, kai kas jų trokšta. Laikas parodys, kur link kryps mažeikiškių simpatijos.
Artimiausios permainos kol kas susijusios su orais. Sinoptikai žada, kad savaitgalį orai keisis – bus šalta, vėjuota. Tad pats laikas pasiieškoti šiltesnių drabužių. O namuose – įsijungti daugiau šviesos – sako, tai apsaugo nuo rudens depresijos ir padeda išlaikyti gerą nuotaiką.

One Reply to “Pradžia paskelbta, ko laukiame?”

  1. nA parašė:

    Sutinku,kad yra daug klaidų,bet patikėkit kiek yra tokių šeimų kur vaikai auga skriaudžiami,o tėvai pragyvena iš vaikams skirtų pinigų,nereikėtų leisti DAUGINTIS alkoholikų šeimoms, kodėl jie dauginasi,o mes turim juos išlaikyti,tai ar aš neturiu teisės pasakyti,kad NELESKIM DAUGINTIS tokioms šeimom.,Aš dar papasakosių vieną atvejį kai šeima yra gerianti,sūnus irgi geriantis , jau N kartų vedęs ir išsiskyręs turi du vaikus ,gyvena pas tėvus ir vėl turi DRAUGĘ,gal dar bus vaikelis,na pasakykit kas tais vaikais rūpinasi ,ogi mes mokęsčių mokėtojai,nes jis niekur nedirba,retkarčiais dirba nelegaliai.Manau reikia kad vaikų teisiių institucijoje dirbtų tam paruošti darbuotojai,o ne tokie kurie vaikšto po Mažeikius girti ir dar su pistoletu rankoje,manau GĖDA visiems Mažeikiams,kad ir dabar tas buvęs VADAS dirba toje institucijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*