Praeivius gąsdina ir privačių namų kiemuose lakstantys šunys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Į redakciją kreipėsi mažeikiškė ir nupasakojo ją neraminančią, bauginančią situaciją, susijusią su šunimis.
Gyvūnų laikymo Mažeikių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles ir principus, kaip elgtis žmonėms, kuriems tenka patirti kaimynų šunų „nemalonę“, priminė Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos specialistai.

Gąsdina kiemuose lakstantys šunys

„Mažeikiuose yra sodybų, kur prie vartų, tvorų, praeinant žmogui, puldinėja ir loja šunys. Tai gąsdina praeivius, ypač vaikus. Kartą toks šuo mane lydėjo visą kelią, kitą kartą labai išgąsdino mano jauno amžiaus sūnų. Išskirčiau Laižuvos, Urvikių gatves – ten daug sodybų ir daug tokių atvejų. Gal vertėtų tokius dalykus kontroliuoti?“– situaciją nupasakojo ir klausimą redakcijai pateikė mažeikiškė.
Tiems žmonėms, kurie šunų nebijo, viskas atrodo paprasta – ėjai ir nuėjai savais keliais per daug nekreipdamas dėmesį į už tvoros lojančius šunis. O tiems, kas jų bijo, kiekviena situacija, kai tenka praeiti pro sodybą, kurioje gyvena piktas šuo, sukelia stresą.

Primena Gyvūnų laikymo taisykles

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistų „Santarvė“ klausė, ar įmanoma sukontroliuoti, kad po uždaras teritorijas lankstantys, lojantys šunys negąsdintų praeivių.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

17 Atsakymų į “Praeivius gąsdina ir privačių namų kiemuose lakstantys šunys”

 1. Mažeikių buduliams, neįžeidžiant parašė:

  perskaitykite LR Vyriausybės, Mažeikių tarybos priimtus nutarimus ,taisykles dėl gyvūnų laikymo. Ir atsiminkite, jei jas ignoruojate arba laužote, tai nepasitikite demokratiškai išrinktos valdžios sprendimais. Iš neteisės negimsta teisė. Ką čia rašyti, gi jūs viską suprantate.

 2. Pasivaikštantis parašė:

  Kas geriausia, minimos Laižuvos, Urvikių gatvės. Kasdien ten praeinu po kelis kartus, nu keli kiemsargiukai kartais paloja ir tiek, visiškai nėra ten kažkokių išskirtinių kiemų, iš kurių kažkoks baubas pultų. Siūlyčiau skundikams tiesiog savo psichinę būklę pasitikrinti, gal bėda bus išspręsta greičiau.

  1. Gyventoja parašė:

   Tikrai jau tos bobos viskuo nepatenkintos 🤣🤣🤣🤣 Tai nevaikščiok jei trugdo, dar čia aiškina ką savo privačiam kieme galima turet🤣

 3. Socdemas parašė:

  Jaučiu, jog turiu elergija tujoms. Tad reikalauju – visų gatvelių, pro kurias aš slampinėju, privatininkus, kuo greičiau imtis priemonių – iškirsti tujas na…kui. Jei ne – skūsiuosi…..

 4. Vincas parašė:

  Visų pirma, ko reikia bijoti, jei šuo kitoj tvoros pusėj ir tau padaryt nieko negali? Suprantu, jog laisvai lakstančio šuns tikrai galima bijot, bet čia dabar kas? Kartais atrodo, jog žmonės Lietuvoj nebežino kuo ir pasiskųst, ant ko pabambėt. Jei žinote, jog jums nejauku pro ten eiti, tai tikrai galite tas gatveles ir aplenkti, tačiau manau, jog šios nuomonės savininkė turėtų išmokti pasilaikyti sau tokius keistus pamąstymus, mažiau bambėt ir tikrai manau sugebėtų rasti logišką ir visiems tinkančią išeitį iš tokių situacijų.

 5. Daktars parašė:

  O muni gozden daktara su baltas halatas,
  Pastuove kundziojes su sava skiepas.
  Ir santarves padlas su sava straipsnes,
  Masenas vazioun pru pat mona truoba, o jeigu sumaisys pedalas, juk ir i truoba gal ivaziout.
  Nesamuoniu santarves kekses neberasynieket.

  1. to daktars parašė:

   O kur jūs tie daktarai gąsdina? Naujosios Vilnios ar Rokiškio „sanatorijoje“? :))))

 6. Be vardo parašė:

  Kaip lengva komentuoti, kad neikite, nėlįskite, jei bijote? Ir komentuoja tikrai tie, kuriem toje gatvėje tikrai nebuvę ir jiems niekada praeiti pro ten nereikėjo. Bet nėra garantijos, kad kažkada kažkur nepasivys karmos dėsnis – ir kur nors kitoje gatvėje, koks nors mielas dabar komentaruose ginamas šunelis neišpuls pro vartus, neperšoks per tvorą ir nepamalonins savo maloniu elgesiu komentatoriaus ar jo vaiko. O jeigu rimtai, tai Viekšniuose Akmenės gatvėje irgi būna kažkas panašaus – už tvoros loja tikras maxi šuo ir jam peršokti metalinę tvorelę tėbūtų vieni juokai. Tik kol kas jis o nenori. Bet praeinant išgąsdina. O toje pat gatvėje šalia esančio kaimyno taksas tai tik ir svajoja, kaip ištrūkti ir užpulti gatve į sodus važiuojančius dviratininkus. Beje kartais šeimininkas jam tai ir leidžia – legaliai gatvėje palakstyti ir pasilinksminti.

 7. Modestas parašė:

  Bijei ,tai neik pro ten.Neturit ką veikti ,eikit dirpt,o šuns pareiga yra apginti savo ir šeimininkų teritorija.O jei kažkokia dama nepraeina ,tai čia jos bėdos

 8. Juonis parašė:

  O mane tai gąsdina kai pro mano kiemą eina „kapišonu“užsimaukšlinęs tipas ir iš padilbų žiūri ką galėtų nugvelbti.

 9. B. parašė:

  Šuns pareiga pranešti šeimininkui apie gresiamą pavojų šeimininkui, jo namams ir turtui. Jis ir turi loti. Ir nėra jokio artimesnio gyvūno žmogui už šunį.

 10. Neringa parašė:

  Mano kiemas mano taisykles,taip kad nerašykit čia nesamoniu. Žmones baisesni padarai,nei tas šuo😃.

 11. Nesąmonė parašė:

  Nu čia jau viršūnė visiška. Savo kieme šuns nebegalėsi paleisti 🤦🏻‍♀️

 12. mazeikiete parašė:

  Suprantu,kas tureta omeny, nes teko ir man praeiti kiema, kur auginamas malinua veisles suo, zinant sios veisles sokluma, jam jokia tvora nera garantas, kad jis neissoks.

 13. to gers š.... parašė:

  net diagnozes nustatinėji per atstumą. Matyt šunų mylėtojas esi .Tik pareigų nežinai, vien TEISĖS. Jūra iki kelių?
  Tarp žmonių gyvenant yra teisių ir pareigų vienovė,o jei turi teisę turėti šunį, žinok turi pareigą laikytis visuomenės nustatytų taisyklių.

  1. Gyvento parašė:

   Kokiu dar taisyklių? Jum ne gėda išvis problemas daryt iš nieko? Nu jaučiu esat neturinti ką veikt 🤣🤣🤣🤣 skundus rašinėja tik ieško teisybės 🤣🤣🤣🤣 Deja, ką nori savo kieme ta ir laikai ir niekeno čia jau reikalas, taisyklė matai…

 14. GERS parašė:

  Vaje,tai išvis į gatvę nelyskit,jei tokie baimingi.Dabar kiekvienas pirstelėjimas stresą iškart sukelia.Iš kur tokios debilės ir išlenda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto