Prahos kvadrienalėje – galimybė daugiau sužinoti ir patiems pasirodyti

Akimirkos iš mažeikiškių sukurto teatralizuotų improvizacijų performanso, parodyto Prahoje. Orintos GERIKAITĖS nuotraukos

Mažeikių rajono savivaldybės  kultūros  centro mėgėjų teatro trupės „ Visavi“ aktoriai Vytautas Motuzas, Donatas Kontrimas, Orinta Gerikaitė,  teatro trupės vadovė  režisierė Daiva Gedvilienė  ir Savivaldybės kultūros centro scenografė dailininkė Daiva Vaičienė  birželio pabaigoje buvo išvykę į Prahos kvadrienalę. Tai kas ketverius metus organizuojama didžiausia pasaulyje scenografijos, sceninio kostiumo, sceninio apšvietimo ir įgarsinimo paroda-konkursas.
Tryliktą kartą  organizuojamo renginio kuriame dalyvavo atstovai iš 56 pasaulio šalių, ekspozicija užėmė daugiau nei 10 tūkst. kvadratinių metrų. Be pagrindinės parodos vyko daugybė teatrinių akcijų, performansų  ne tik  pasirodymams skirtose erdvėse, bet ir Prahos centre, aikštėse, gatvėse. „Visavi“ vadovė D. Gedvilienė ir teatro trupės aktorių grupė prieš ketverius  metus jau lankėsi Prahos kvadrienalėje, reprezentavo Mažeikius, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros  centrą.
„Tuomet apgailestavome, kad tarp tokios gausos scenos grandų nebuvo Lietuvos teatro profesionalų, tačiau  šiais metais  visi galėjome didžiuotis lietuvių ekspozicija. Joje atsispindėjo profesionalų ir  Vilniaus dailės akademijos studentų darbai. Tai buvo puiki galimybė pamatyti naujausius scenografijos darbus iš viso pasaulio, sužinoti, kokios teatro kryptys vyrauja, kas nauja pasaulinėje teatro erdvėje. Tai scenografijos meno olimpiada, į kurią atvyksta teatralai iš viso pasaulio“, – sakė D. Gedvilienė.
Prahos kvadrienalėje pagal edukacinį  ir kvalifikacijos kėlimo, teatrinio tobulėjimo projektą „Te.Atras XXI amžiaus pasaulinė scenografija“ dalyvavo Lietuvos  mėgėjų teatrų aktoriai, režisieriai, dailininkai scenografai iš Kretingos, Raseinių, Birštono ir Mažeikių.
Šių metų Prahos kvadrienalės nugalėtojais pripažinti estai.

Akimirkos iš mažeikiškių sukurto teatralizuotų improvizacijų performanso, parodyto Prahoje. Orintos GERIKAITĖS nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto