Praplėstas asmenų, namuose galinčių laikyti ginklus, sąrašas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo priimtos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos išplėtė sąrašą asmenų, turinčių teisę laikyti ginklą.
Mūsų rajone ginklų šiuo metu yra beveik trys tūkstančiai. Nebejojama, kad Seimo sprendimas gali dar padidinti jų skaičių.

Įtrauktos dvi kategorijos

Įstatyme įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys gali įsigyti ir turėti ginklus, šaudmenis šaulio, kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai. Dabar šauliai bei kariai savanoriai įsigytą ginklą galės naudoti tarnyboje, o, esant reikalui, panaudoti ir šalies gynybai.
Nustatyta, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus (tai yra šautuvai, pistoletai, revolveriai), jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip aštuoniolikos metų šauliai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.
Kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti kariai savanoriai ar kiti aktyviojo rezervo kariai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

Ginklą nešios matomai

Seimas taip pat nustatė, kad matomoje vietoje dėkle ginklą gali nešiotis jau ne tik uniformuotas valstybės institucijos pareigūnas ar asmuo, turintis ginklą profesinei veiklai vykdyti, bet ir uniformuotas šaulys, karys savanoris ar kitas aktyviojo rezervo karys, vykdydami tarnybines funkcijas.
Fizinio asmens, turinčio ginklą šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai, leidimas laikyti ginklą ir leidimas nešioti ginklą bus panaikinamas netekus narystės Lietuvos šaulių sąjungoje arba nutraukus (nutrūkus) kario savanorio ar aktyviojo rezervo kario sutartį.
Pataisos įsigalios rugsėjo pirmąją.
Apie tai, kaip šią naujovę vertina mažeikiškiai, skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Praplėstas asmenų, namuose galinčių laikyti ginklus, sąrašas”

  1. apas parašė:

    Vėl nesąmonė parašyta straipsnio gale,nes jokių vertinimų apie ginklus šios dienos “Santarvėje” nėra.

  2. Bėda... parašė:

    Didžiausia bėda Kauno švietimo įstaigose yra visiškai praradę sąžinę, patalogiškai įpratę vogti (ir iš vaikų!!!???) šių įstaigų veidmainystės ekspertės, sovietinės direktorės. Vežama mašinomis! Puikus pavyzdys Kauno Žaliakalnio lopšelis darželis. Buvome tesėsaugai ir savivaldybei nurodę kada ir kaip vežama. Jokios reakcijos! Už direktorės nugaros TS-LKD! Savivaldybėje aukštas “činas”, sužinojęs, kad kyšininkė ona danutė gricienė yra TS-LKD-istė, taip ir pasakė: ” O tai jau tikrai bus, kas užtaria”!!! Ir iš tiesų-teko bendrauti su minėto darželio dirbančiosiomis: viskas po senovei – kaip vilko taip ir velka – jokių pasikeitimų!!! Valytoja ar virėja viską mato, – atvažiuoja teisėsauga: “pažeidimų nerasta”!!! O kaipgi, – juk visa tai virsta pinigais, kurie kyšių pagalba keliauja švietimo skyriaus ir savivaldybės niekšams! Kokio lygio direktorės yra galit susipažinti straipsnyje: “Skandalingas susitarimas Kauno darželiuose…” 15 min. Na, viskas kaip pas onytę! Tad – būk TS-LKD-istu ir vogsi, grobsi kiek norėsi! Jei kas – tave balne už kanopų prilaikys partijos bendraminčiai, onytės kyšininkytės klonai! Apsidairyk, tokių Tavo aplinkoje pilna!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*