Prasidėjo Europos judumo savaitė

Autorės nuotr.

Šiandien prasidėjo Europos judumo savaitė – iniciatyva, kasmet kviečianti bei raginanti žmones
palaikyti fizinę ir psichologinę formą, tyrinėti savo miesto, regiono ar šalies grožį, rinktis aplinkai bei žmonių sveikatai nekenkiantį transportą.

Siekis atkreipti dėmesį

Rugsėjo 16–22 dienomis vyksianti Europos judumo savaitė yra dvidešimtoji. Šiemet jos tema yra „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“, o šūkis – „Judėk tvariai. Išlik sveikas“.
Kasmet Europos judumo savaitėje ypač aktyviai dalyvauja mūsų rajono švietimo bendruomenių nariai. Jie kiekvieną Europos judumo savaitės dieną paskiria tam tikroms fizinėms veikloms atlikti – mankštoms, sporto varžyboms, kviečia bendruomenių narius lopšelius-darželius, mokyklas atkeliauti ekologiškomis transporto priemonėmis – paspirtukais, dviračiais, pėsčiomis.
O naujienomis, kaip ir ką daro sveiko, saugaus ir tvaraus judėjimo srityje, dalijasi įstaigų socialinių tinklų paskyrose.

Turistai kviečia į žygį

Kitą savaitę, trečiadienį, bus minima Tarptautinė diena be automobilio.
Mažeikių turistų klubas, kaip ir kasmet, ta proga organizuoja žygį dviračiais. Jis vyks sekmadienį. Planuojama važiuoti maršrutu Mažeikiai–Ruzgai–Kukiai–Rapšiai– Bugeniai–Geidžiai–Tirkšliai– Mažeikiai, aplankyti Kukių sodybą ir joje įrengtą muziejų bei Bugenių apylinkėse esantį B. Kauno-Kauneckio kapą.
Maršruto ilgis – apie 40 kilometrų. Bus stengiamasi važiuoti ne pagrindiniais keliais.
Norintieji dalyvauti žygyje su techniškai tvarkingais dviračiais, šviesą atspindinčiomis liemenėmis sekmadienį 10 val. renkasi Algirdo g. 2, Mažeikiuose, esančios parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Paskelbtas konkursas

Savivaldybė paskelbė, kad rugsėjo 22 d. minės Tarptautinę dieną be automobilio, ir pakvietė visus mažeikiškius rinktis ne taršų automobilį, o viešąjį transportą, dviratį, paspirtuką, riedučius, ėjimą pėsčiomis, o taip pat – dalyvauti konkurse.
Konkurso dalyviai kviečiami filmuoti, fotografuoti savo keliones į ugdymo įstaigas ar darbovietes netaršiomis transporto priemonėmis.
Iki rugsėjo 24 d. nuotraukas ar jų koliažus, ne ilgesnius nei 30 sekundžių vaizdo įrašus reikia siųsti el. paštu [email protected]
Judriausius, originaliausius, išradingiausius konkurso dalyvius organizatoriai žada nudžiuginti prizais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*