Prašo savarankiškai užpildyti anketas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prašo gyventojų padėti greičiau sustabdyti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimą.

Informaciją – kuo operatyviau

NVSC teigia: prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių gali prisidėti kiekvienas, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija (COVID-19), savarankiškai užpildęs anketą ir pateikęs išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.
Kuo greičiau žmogus pateiks šią informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – bus stabdomas tolesnis viruso plitimas.
Anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtino šeimos gydytojas.

Klausimai – tie patys

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas ar savanoris. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.
Anketą užpildyti paprasta, o tiems, kam iškils klausimų, pasitarnaus parengtas anketos pildymo vadovas, kuriame nurodyta, į ką žmogus turėtų atkreipti dėmesį.
Anketą galima rasti pagal nuorodą https://atvejis.nvsc.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto