Prastėja rajono nedarbo rodikliai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įprastai vasaromis Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriuose visada padaugėdavo registruotų bedarbių. Tarnybos specialistai šį pokytį paaiškindavo tuo, kad į gimtuosius miestus sugrįžta ir į tarnybą, ieškodami darbo, kreipiasi dalis įvairių švietimo įstaigų absolventų.
Šiemet Lietuvos, o kartu ir Mažeikių rajono, nedarbo statistikos skaičius užaugino karantino ir ekstremalios situacijos apribotos įmonių veiklos, kai dėl optimizuotų procesų darbuotojai laikinai nedirbo arba buvo atleisti.

Žvelgiant į Užimtumo tarnybos skelbiamus duomenis, nedarbo rodikliai nuo šių metų kovo mėnesio, kai Lietuvoje buvo įvestas karantinas, santykinai prastėjo visoje Lietuvoje. Mūsų rajonas – ne išimtis.
Manoma, kad gyventojų registraciją Užimtumo tarnyboje paskatino valstybės teikiama pagalba – darbo neturintiems asmenims mokamos darbo paieškos išmokos.
Šių metų kovo mėnesį mūsų rajone bedarbiais buvo registruoti 3 509 asmenys, o liepą – 4 497 asmenys. Vadinasi, per 5 metų mėnesius bedarbių gretos Mažeikų rajone pagausėjo 988 asmenimis.
Palyginimui – tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu bedarbių buvo sumažėję 670, o praėjusių metų liepos mėnesį Užimtumo tarnybos Mažeikių skyriuje bedarbiais buvo registruoti 3138 asmenys.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*