Premjeras A. Butkevičius: gyventojams gali tekti didesnė mokesčių našta

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įgyvendinus visas Europos Komisijos (EK) finansines rekomendacijas Lietuvai, šalies gyventojams ant pečių gali kristi didesnė mokesčių našta, teigia Premjeras Algirdas Butkevičius.

Įgyvendina apdairiai

Pasak Premjero, Lietuva apdairiai žiūri į EK rekomendacijų sąrašą ir kol kas įgyvendina tas, kurios yra būtinos.
Premjeras nesutiko, kad šalies valdžia pro pirštus žiūri į Briuselio pateiktus siūlymus, ką Lietuva turi taisyti ekonomikoje.
„Tikrai nenorėčiau sutikti su tuo, kad mūsų valstybė mažai reaguoja (į rekomendacijas. – ELTA). Reikia pripažinti, kad mes jau praėjusiais metais mažinome mokesčius darbo pajamoms tiems darbuotojams, kurių atlyginimas yra 3100 litų, didinome neapmokestinamąjį pajamų dydį, ir tiems žmonėms realios pajamos praėjusiais metais išaugo. Taip pat didinome ir minimalią mėnesinę algą (MMA). Puikiai suprantame, kad, įgyvendinus iškart visas EK rekomendacijas, iš dalies mums reikėtų padidinti mokestinę naštą gyventojams, nes jie siūlo visiems apmokestinti nekilnojamąjį turtą“, – LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Nauji mokesčiai nereikalingi

Pasak A. Butkevičiaus, Lietuvoje šiandien, skirtingai nei siūlo EK, nėra reikalingi nauji mokesčiai.
„Matome, kad ekonominė situacija gerėja, vartojimas auga, darbo vietų skaičius didėja. Tikiuosi, kad tokia situacija ir tendencijos išliks ir žiūrint į perspektyvą. Norime toliau plėsti apmokestinamąją bazę, kas leistų generuoti papildomas pajamas visuose biudžetuose“, – teigė Premjeras.
ELTA primena, kad pirmadienį Europos Komisija (EK) pateikė rekomendacijas dėl biudžeto, užimtumo ir kitų struktūrinių reformų, kurias kiekviena ES valstybė narė turėtų įgyvendinti per ateinančius 12–18 mėnesių, kad sustiprintų ekonomikos augimą. Šios rekomendacijos parengtos remiantis detalia kiekvienos šalies situacija, jose patariama, kaip skatinti augimą, didinti konkurencingumą ir kurti darbo vietas per 2014–2015 m. laikotarpį.

One Reply to “Premjeras A. Butkevičius: gyventojams gali tekti didesnė mokesčių našta”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Na nieko naujo ir negirdime,kaip mokesciu kelimas! ES diktuoja savo reikalavimus,o mes privalome vykdyti… Tai kodel musu isrinktieji i ES Briuselyje nieko nedaro ,kad mokesciai mazetu ,o ne didetu? Kokia is tu pasiuntiniu nauda Lietuvai? Nejaugi jie neturi ten savo zodzio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto