Premjerė padėkojo „Atminties kelio“ organizatoriams

Mažeikių Merkelio Račkausko mokytojai Silvai Paulauskienei Premjerė Ingrida Šimonytė įteikė padėkos raštą. Astos ŽUKAUSKIENĖS nuotr.

Šiandien Vilniuje, Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje, vyko renginys „Atminties kelias – pažinimo kelias“. Jo metu Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su mokytojais, organizavusiais „Atminties kelio“ minėjimus visoje Lietuvoje.
Renginyje dalyvavo ir mažeikiškiai pedagogai – Mažeikių Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų atstovai.

Atminties kelias – per laiką ir atstumus

Vyriausybės rūmuose surengtame renginyje prisimenamas nacionalinis projektas „Atminties kelias 1941–2021“, skirtas paminėti Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenių sunaikinimo 80-ąsias metines. Holokausto aukų pagerbimo „Atminties kelio“ eisenos prasidėjo birželio 23 d. Gargžduose, o baigiamasis renginys įvyks gruodžio 9 d. Telšiuose.
Per pusę metų įvyko 40 „Atminties kelio“ minėjimų. „Atminties kelio“ eisena ir minėjimas Mažeikių masinių žydų žudynių vietoje vyko liepos 30 dieną.

Kalbėti – ne tik per sukaktis

Renginyje Vyriausybėje dalyvavo pusšimtis mokytojų iš šalies mokyklų, kuriose veikia Tarptautinės komisijos iniciatyva įsteigti Tolerancijos ugdymo centrai. Jie buvo pagrindiniai Holokausto aukų pagerbimo minėjimų organizatoriai šiais metais.

Astos ŽUKAUSKIENĖS nuotr.

„Ačiū kiekvienam, kuris kiekvieną dieną primena, kad kito žmogaus unikalumas, kitoniškumas nėra grėsmė. Tai yra vertingiausia dovana mums visiems. Ir aš dėkoju, kad jūs netylite ir įgalinate ir kitus žmones kalbėti tuos žodžius, kurie gali gydyti atminties traumas“, – susitikimo su mokytojais, mokyklose veikiančių Tolerancijos ugdymo centrų bendruomenėmis metu kalbėjo I. Šimonytė.
Premjerė tikino, kad apie Holokaustą kalbėti reikės ir pasibaigus jo pradžios 80-mečio metinių minėjimo renginiams. Kalbėti reikės tam, kad būtų ugdoma ir puoselėjama tolerancija, ir tai daryti teks tol, kol pagarba kitokiam žmogui, jo orumui ir išskirtinumams taps mūsų savasties dalimi.

Padovanojo knygų

Ministrės pirmininkės iniciatyva visoms gimnazijoms ir visiems Lietuvoje veikiantiems Tolerancijos ugdymo centrams bus padovanota šiemet Tarptautinės komisijos išleista Arūno Bubnio knyga „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais“.
Prisimenant Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, renginyje skambėjo žydų muzika ir dainos, kurias atliko ansamblis „Klezmer Klangen“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto