Premjerė pasveikino Tolerancijos ugdymo centrų atstovus

Nuotr. iš LRV archyvo

Šiandien, Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse, Vyriausybės rūmuose buvo pasveikinti 20-ies metų veiklos Lietuvoje sukaktį minintys Tolerancijos ugdymo centrai ir jų atstovai.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems tolerancijos ugdymo programos dalyviams.

Tarp apdovanotųjų – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos tolerancijos ugdymo centras.

Pamiršti negalima

Savo sveikinimo kalboje premjerė I. Šimonytė pabrėžė būtinybę nepamiršti skaudžių ir nepatogių istorijos puslapių, nes tai – pamokos ir perspėjimai, kuriuos būtina girdėti ir įsisąmoninti, išties norint, kad praeities klaidos nebūtų kartojamos.

„Stebėdami karą Ukrainoje, o taip pat „Hamas“ atakas prieš Izraelį bei jų raibulius pasaulyje, matome, kad istorija turi polinkį savotiškai kartotis, rimuotis – ji grįžta, deja, jau girdėtu skambesiu ir ritmu. Bet patirtis ir išmintis padaro mus atsparesnius, geriau pasirengusius dažnai kartojamą frazę „daugiau niekada“ paversti tvirtu asmeniniu pažadu, o ne tik tam tikromis progomis kartojamais trafaretiniais žodžiais“, – kalbėjo premjerė.

Svarbi sukaktis

Pasak Vyriausybės vadovės, tolerancija leidžia dalytis idėjomis ir patirtimis, kurios brandina visų mūsų gyvenimus, ji suteikia galimybę žvelgti jautriau, matyti plačiau ir paskatina mąstyti giliau, augindama atjautą visuomenėje, nes neapykantos kitam virusas vis dar tebėra gajus.

„Šiandien minime 20 metų tolerancijos ugdymo centrų sukaktį Lietuvoje. Nuoširdžiai džiaugiuosi aktyvia centrų veikla, skleidžiama bendruomeniškumo ir pagarbos kitam žinia, puoselėjama istorine atmintimi, ugdomu pilietiškumu. Esate tiltai tarp mūsų istorijos ir kuriamos ateities Lietuvos. Esu įsitikinusi, kad, pažindami aplinkinį pasaulį ir jo bei savo istoriją, mes galime statyti daug tvirtesnius ir tvaresnius ateities pamatus, tapti solidaresne ir atviresne pilietine visuomene, apsibrėžti ir sustiprinti savo europietišką tapatybę. Dėkoju visiems, kurie prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo“, – sakė I. Šimonytė.

Šalyje – 172 tolerancijos centrai

Renginyje Vyriausybėje trečiadienį dalyvavo daugiau kaip 100 šalies pedagogų ir švietimo darbuotojų, prisidedančių prie tolerancijos ugdymo programos įgyvendinimo.

Per veiklos 20-metį Lietuvoje buvo įkurti 172 tolerancijos ugdymo centrai, kurių misija – gilinti mokinių ir mokyklų bendruomenių žinias apie nacių ir sovietų okupacijų nusikaltimus bei jų pasekmes, ugdyti ir puoselėti pagarbą žmogaus teisėms bei skirtingoms kultūroms.

Pirmą kartą Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje paminėta 2003 m. lapkričio 16-ąją Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva.
Parengė Asta ŠILAITYTĖ

12 Atsakymų į “Premjerė pasveikino Tolerancijos ugdymo centrų atstovus”

 1. anonimas parašė:

  Ne konservatinykams kalbėti apie toleranciją.net leberastai su vaivorykštiniais nėra tokie arogantiški visažiniai.

  1. anonimui parašė:

   Pažiūrėkit į veidrodį ir pamatysit patį tikriausią netolerancijos pavyzdį. Nėęra baisesnių padarų už tokius kaip tamsta.

 2. Žinot parašė:

  Jau seniai nebėra tolerancijos paprastam, normaliam žmogui…

  1. Paprastas žmuogus parašė:

   Taip.dabar visur postus užima švogeriai,pyderastai,karjeristai,kurie jaučiasi visagaliais prieš banduomenę.

   1. Anonimas parašė:

    O kaip norėtų tuos postus užimti visokie durnmaršiniai ir kitokie putlerio pakalikai.

 3. Abejojantis parašė:

  Šimonytė ir tolerancija?!

 4. tolerancijus parašė:

  Gaila,bet ne.jei jums to reikia,ieškokite porno saituose,arba pažinčių puslapiuose.

  1. tolerancijui parašė:

   Jei rašote, kad gaila, vadinasi, norėtumėte juo būti? :))))

 5. tolerancijus parašė:

  tegul lytiniai išrypėliai pyderastai nespiegia viešai,nebruka kitiems savo gyvensenos kaip norma,nekiša nagų prie svetimų vaikų ir tada banduomenei nereikės kabinėti makaronų.kodėl normalūs gėjai niekam neužkliūva?

  1. Giedrius parašė:

   Jūs sergate baisia paranojos forma dėdule. Kovojat su savo išsigalvotais baubais.

   1. Anonimas parašė:

    Deja, tai neišgydoma ir baisiau už bet kokią kitą ligą. Tik tokie dėdulės ar tetulės to nesuvokia.

  2. to tolerancijus parašė:

   Kalbate iš asmeninės patirties – tas normalus, niekam neužkliūnantys gėjus esate jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto