Prie diskusijų stalo – sporto bendruomenės ir Savivaldybės atstovai

Savivaldybės atstovai ir rajono sporto klubų vadovai susitikime aptarė svarbiausius klausimus, susijusius su sportu.

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vadovų organizuotame susitikime rajono sporto klubų vadovai išsakė savo pasiūlymus, idėjas ir lūkesčius dėl sporto klubų finansavimo, kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo. Nutarta bendradarbiauti toliau ruošiant reikalingus dokumentus.
Taip pat buvo aptarta sporto infrastruktūra, situacija dėl sporto ir pramogų centro statybos. Diskusijoje dalyvavo ir Sporto tarybos bei Savivaldybės tarybos nariai.

Paraiškų daugėja

S. Bernotienė ir R. Bertulis kalbėjo apie sporto infrastruktūros gerinimą, gautas lėšas stadionams atnaujinti.

Šiemet profesionaliojo ir mėgėjų sporto projektams iš savivaldybės biudžeto lėšų skirta beveik 170 tūkst. eurų. Paraiškas svarsto ir šias lėšas skirsto Sporto taryba, vadovaujama Savivaldybės mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės.
Susitikimo metu ji pabrėžė, kad Sporto tarybos funkcija – patariamoji, o už sprendimų priėmimą ir finansavimo tvirtinimą yra atsakinga Savivaldybės taryba.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero atkreipė dėmesį į didėjantį paraiškų kiekį. Praėjusiais metais iš rajono sporto klubų Savivaldybė sulaukė 29 paraiškų, šiais metais gautos 39. Rajone veikia 32 sporto klubai ir kiekvienas jų gali teikti daugiau nei vieną paraišką, todėl lėšų poreikis didėja ir jų paskirstymas tampa nemenku išmėginimu.

Nutarta bendradarbiauti

Rajono sporto klubai remiami pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą Kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo iš savivaldybės biudžeto konkurso aprašą. Jame atkreipiamas dėmesys į komandų ir individualių sportininkų aktyvesnį dalyvavimą šalies ir tarptautinėse sporto varžybose, naujų sporto šakų pritraukimą į rajoną, vaikų ir jaunimo užimtumą, kokybiškų sporto renginių organizavimą, neįgaliųjų sporto plėtrą.
Futbolo, krepšinio, stalo teniso ir kitų rajone populiarių sporto šakų atstovai, dalyvavę diskusijoje, pageidavo didesnio finansavimo, siūlė paramai skirstyti nustatyti aiškią balų sistemą, nurodyti konkrečius vertinimo kriterijus. Savivaldybė pritarė jiems dėl tikslinimų poreikio ir pasiūlė bendradarbiauti tobulinant Kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo iš savivaldybės biudžeto konkurso aprašą.

Gerinama sporto infrastruktūra

Sporto klubų atstovai pageidavo didesnio finansavimo, siūlė bendradarbiauti tobulinant konkurso aprašą.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos sporto infrastruktūros gerinimo bei šios srities finansavimo galimybės.
Savivaldybės mero pavaduotoja S. Bernotienė informavo apie gerėjančias sąlygas sportuoti – abu mieste esantys stadionai, kuriais aktyviai naudojasi ne tik sporto bendruomenė, bet ir miesto gyventojai, bus atnaujinami. Jau yra gautas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšų skyrimo patvirtinimas: Politechnikos mokyklos stadionui skirta per 443 tūkst. eurų, centriniam miesto stadionui – per 438 tūkst. eurų.

Situacija dėl sporto arenos

Tebesitęsia diskusijos dėl sporto ir pramogų centro statybos Mažeikiuose, prasidėjusios dar 2014 metais. Susitikime su sporto klubų vadovais Savivaldybės mero patarėjas Ramūnas Bertulis teigė, kad, mieste įrengus privačias treniruočių sales, baseino, vandens pramogų zonas, ankstesnis sporto arenos projektas „Kalva“ (Sedos g. 55) tapo nebeaktualus. Vyriausybė neskyrė pakankamai lėšų šiam projektui, statybos kaina (13 mln. eurų) yra per didelė, B kategorijos pastato išlaikymas per brangus, iki šiol nėra užbaigti teisminiai ginčai su rangovu.


Atsižvelgus į šiandienines sąlygas ir galimybes, pasirinktas naujas, ekonomiškesnis projektas Sedos g. 57 (šalia centrinio miesto stadiono). Naujojo projekto statybos kaina – apie 7 mln. eurų, A++ kategorijos pastato išlaikymo kaštai minimalūs. Vyriausybė pritarė šiam projektui – iš Valstybės investicijų programos skirta apie 2,2 mln. eurų.
Susitikimo metu akcentuota, kad Savivaldybės tarybos narių nuomonės išsiskiria, todėl politinis sprendimas dėl sporto arenos iki šiol nėra priimtas.
Regina GIRDENIENĖ
Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-63

One Reply to “Prie diskusijų stalo – sporto bendruomenės ir Savivaldybės atstovai”

  1. Nebeaktualus projektas, nes įrengtos privačios parašė:

    užkliuvo. Ok, sėkmės verslininkams, jei ,,nepumpuos“ susitarę su sutariamaisiais mūsų savivaldybės biudžeto lėšas. Kas gali paneigti, kad privataus kapitalo ,,lobistai“ nepadarė viską ,kad Sporto arena ,,Kalva“ projektas nebūtų įgyvendintas?????? Ar yra Santarvė žurnalistas pajėgus atlikti tyrimą?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto