Prie kokių vandens telkinių leidžiate vasaros savaitgalius?

Nors birželio orai vis dar ne itin vasariški, o sinoptikų prognozės didelių vilčių nesuteikia, leisti laiką prie vandens, maudytis mėgsta nemažai mažeikiškių.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, kokias vietas prie vandens jie renkasi neilgam vasaros poilsiui –  mūsų rajone ar važiuoja kur nors kitur.

Kristina LOMSARGYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kristina LOMSARGYTĖ, viešosios įstaigos savanorė:
– Kol kas šiais metais nei upėje, nei ežere maudytis neteko. Tiesiog su vaikais pavenčiuose pasėdėjome ir tiek.
Kai atšils oras, tai ir pasimaudysime. Dažniausiai tai darome čia pat, Mažeikių vandens telkiniuose. Nors pats vandens vaizdas ir nekelia pasitikėjimo. Atrodo nelabai švarus.
Kadangi galimybių išvažiuoti kitur neturime, tenkinamės tuo, kas yra netoliese.

Donata ZAKARIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Donata ZAKARIENĖ, pardavėja:
– Tarp mano pažįstamų yra kas ir čia pat maudosi, ir kas važiuoja toliau. Mes patys retai kada viešuose vandens telkiniuose maudomės, nes turime sveikatos problemų. Saulės voniomis taip pat nelabai galime džiaugtis. Bet jei yra proga, pabūname gamtoje – čia pat vietoje.
Su kitais draugais ar pažįstamais pakalbėjus, jie sako, kad kuo toliau nuo Mažeikių važiuoja, nes abejoja vandens telkinių švara. Geriau toliau, bet švariau.

Antanina PETROVSKAJA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antanina PETROVSKAJA, senjorė:
– Neseniai gyvenu Mažeikiuose, tai miesto paplūdimyje dar neteko maudytis. Pasivaikščiojau šiek tiek upės pakrantėmis. Įspūdis tikrai labai geras. Viskas gražu, sutvarkyta. Malonu prisėsti minutėlei pasižvalgyti.
Jei tik orai atšils, būtinai pasimaudysiu. Žinoma, tai pajūriui neprilygs, nes Palanga yra Palanga. Bet kartais užtenka ir to, ką turime vietoje.

Ričardas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ričardas:
– Kaip yra miesto paplūdimyje, nelabai galiu pasakyti, nes gyvenu kaime. Turiu savo vandens telkinį ir to visiškai pakanka.
Apie mažeikiškių maudymosi vietas nelabai ką galiu pasakyti, nes nesidomiu tais dalykais. Kai turi savo tvenkinį, tai esi tikras dėl švaros, gali mėgautis vandens malonumais kai tik panori.

Jonas POVILAITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas POVILAITIS, senjoras:
– Esame vyresni žmonės, tai prie upės į paplūdimį nueiname retokai. Žinoma, mieliau važiuotume prie jūros, bet senjorų pensijos mažos, tai tokios kelionės – ne mūsų kišenei.
Jei pasitaiko proga, maudomės čia pat. Vandens kokybe neteko domėtis, bet neatrodo, jog kas būtų ne taip. Neteko girdėti, kad koks žmogus būtų užsikrėtęs ar susirgęs.
Kai kurių mažeikiškių abejonės Ventos upės švara gali būti ir pagrįstos, nes yra tokių vietų, kaip ties vadinamuoju pirmuoju upeliu. Jis į Ventą įteka, skleisdamas baisų dvoką, bet kažkodėl niekas nesiima jokių veiksmų, kad to nebūtų.

Edmundas SEREIKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Edmundas SEREIKIS, senjoras:
– Jau daug metų esu žvejys. Jei jau žvejoju, tai ir maudausi toje pačioje vietoje. Nežiūriu, Venta tai ar kitas vandens telkinys.
Kita vertus, jei yra proga, tai geriau brendu į vandenį kitur – kuo toliau nuo Mažeikių miesto.  Pavažiuoju iki Tulnikių, kur kitur. Kai žvejoju Ventoje, matau, koks nešvarus vanduo. Todėl, jei tik galiu, meškeres merkiu į ežerus ar tvenkinius.

4 Atsakymai į “Prie kokių vandens telkinių leidžiate vasaros savaitgalius?”

 1. Pritariu parašė:

  Šienauti paupius ir pievas turėtų būti būtina, bet kol vokietukai neateis, tol bordakas tęsis – nešienaus rupūžiokai ir plės erkyną. Į ką pavirto pavenčiai, pavarduviai, pašerkšniai, a? Vaje, vaje iki ko nusiritome?

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Prie Šerkšnės kadais leisdavome vasaras linksmai, o dabar paupiai pavirto į brūzgynus, šabakštynus ir gyvatynus – oligarchinis Mažeikių apskrities progresas, tiksliau, regresas akivaizdus, taip sakant ške, anot prezidento. Regresas ir erkynė užvaldė apskrities upes. Ir kada ES privers oligarchatą tvarkyti paupių gamtovaizdį – šienauti paupius?

 3. ir as parašė:

  siemet pirma karta buvau Palangoje,taupeme ne vienerius metus tai kelionei ir pagaliau,esame labai laimingi nors ir oras nebuvo puikus,bet issimaudeme juroje.Vaikai buvo nustebe,kad kito kranto nesimato.Uzvalgeme cepelinu Basanaviciaus gatveje,kai paklause padaveja su kuo,atsakeme su viskuo.Tai atnese su grietine,su spirgais ir sogunais.Super. Patariame visiems ten apsilankyti,puikus jausmas.

 4. esu buves Palangoi parašė:

  Esu Mazeikiskis , esu buves Palangoi , man labai patiko . Patariu ir jums nuvaziuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto