Prieš nelegalius prekiautojus – piliečiai ir internetas

Daugiau kaip metus gyvuojanti interneto svetainė praneša, kad jau uždaryta apie trys šimtai vietų, kur vyko nelegali prekyba alkoholiu, cigaretėmis ir degalais.
Du tokie „taškai“ išnyko ir iš Mažeikių rajono žemėlapio.

Sukūrė svetainę

Neabejingų piliečių ir visuomeninių organizacijų įkurta viešoji įstaiga „Lietuva be šešėlio“ pernai gegužę pradėjo analogų šalyje neturintį projektą, kurio pagrindinis tikslas – kovoti su šešėliu Lietuvoje.
Interneto svetainėje www.beseselio.lt buvo įkurta unikali platforma, suteikianti galimybę kiekvienam Lietuvos gyventojui pranešti apie nelegalios prekybos alkoholiu, tabako gaminiais ar degalais vietą.
Viešosios įstaigos „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys džiaugėsi sėkmingu bendradarbiavimu su Lietuvos policija, kuri su dideliu palaikymu sutiko šią visuomeninę iniciatyvą.

Mažeikiuose – dvidešimt taškų

Kaip informavo įstaigos vadovas, nuo šešėlio žemėlapio paskelbimo iš visuomenės jau sulaukta 5038 pranešimų apie 1721 veikiantį „tašką“. Perdavus šią informaciją policijai iš jų beveik 300 jau uždaryti, o sulaikyti nelegalia prekyba vertęsi asmenys – nubausti.
Šiame žemėlapyje „pažymėtas“ ir Mažeikių rajonas – jame užfiksuota dvidešimt „juodųjų šešėlių“, du iš jų šiais metais jau uždaryti.
Pagal šį žemėlapį rodoma, kad vien Purvėnuose, Saulės gatvėje, yra du „taškai“, kur vyksta neteisėta prekyba, vienas „taškas“ – Daubariuose, Viešetės gatvėje, vienas – Žemalėje, D. Poškos gatvėje, ir pan.
Mieste pažymėta vienuolika tokių „taškų“.

Kita medalio pusė?

„Į tokią pilietinę iniciatyvą žiūrime teigiamai – tikriname šiame žemėlapyje esančią informaciją, apdorojame duomenis ir galime pasakyti, kad jau keli faktai pasitvirtino.
Tačiau yra ir kita medalio pusė, kuri mus verčia tikrinti informaciją – šiuo žemėlapiu gali pasinaudoti ir kerštaujantis asmuo, kuris tokiu būdu bandys apjuodinti ir sukelti nemalonumų niekuo dėtam žmogui ar kaimynui“, – sakė rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Per devynis šių metų mėnesius poskyrio pareigūnai pradėjo 22 administracines teisenas dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo ar realizavimo, 40 administracinių teisenų dėl naminės degtinės laikymo ar realizavimo, surašyti trys protokolai dėl prekybos naftos produktais taisyklių pažeidimų.
Užfiksuoti penki teisės pažeidimai, susiję su neteisėta komercine veikla, neturint licencijos, kai buvo prekiaujama lietuviškais alkoholiniais gėrimais ir alumi, nustatant pardavimo faktą. Už tai gresia bauda nuo 1000 iki 3000 litų su prekių konfiskavimu.

Anonimiškumą garantuoja

Pasak poskyrio vadovo, galimybių apie daromus pažeidimus, susijusius su neteisėta prekyba alkoholiu, tabaku ar kuru, pranešti tikrai užtenka – be šio internetinio tinklalapio, galima informuoti Mažeikių policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo telefonu 98 084, kreiptis tiesiogiai į apylinkės įgaliotinį, taip pat tiesiogiai į prevencinio poskyrio viršininką telefonu 98 080.
Visais atvejais gyventojo anonimiškumas, jeigu jis to nori, yra išlaikomas.

SEO paslaugų teikimo įmonė

One Reply to “Prieš nelegalius prekiautojus – piliečiai ir internetas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Vien žinoti neužtenka. taškus reikia ir uždaryti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto