Pripažinimo medus – su lašeliu deguto?

Šventinėje medalių įteikimo ceremonijoje dalyvavo nedidelis būrelis mažeikiškių medikų, greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojai išvis nebuvo pakviesti. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Praėjusį antradienį buvo apdovanoti Šiaulių ir Telšių regionų medikai, prisidėję prie sėkmingo COVID-19 pandemijos suvaldymo. Jiems buvo įteikti medaliai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.
Tarp apdovanotojų – ir 7 mūsų savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Dalyvavusieji Šiauliuose vykusiame iškilmingame renginyje pastebėjo, kad pagerbtų mažeikiškių itin mažai, lyginant su kitais rajonais. Juos nustebino ir tai, kad tarp pagerbtųjų nėra Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro atstovų, kurie tiesiogiai susidūrė su mažeikiškiais, užsikrėtusiais koronavirusu.
„Santarvei“ pradėjus domėtis šia situacija, Sveikatos apsaugos ministerija atsakė: gali būti, kad Savivaldybė, į Sveikatos apsaugos ministeriją siųsdama raštą ir apdovanojamųjų sąrašą, dalį kandidatų tiesiog… pamiršo įtraukti.

Specialiai sukurti medaliai praėjusią savaitę buvo įteikti Respublikinės Šiaulių ligoninės ir jos koordinuojamų įstaigų medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų ir mobilių punktų darbuotojams.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga padėkojo jiems už pasišventimą tokiu sudėtingu metu, už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant koronaviruso plitimą.
„Jums teko stoti į pirmąsias kovos gretas, kai priešas dar net nebuvo gerai žinomas. Tik jūsų profesionalumo ir pasiaukojimo dėka pavyko išgelbėti daug gyvybių ir užkirsti kelią nevaldomam viruso plitimui. Ir nors virusas dar nėra išnykęs, šiandien galime tvirtai teigti, jog Lietuva sėkmingai susitvarkė su šiuo iššūkiu ir tapo pavyzdžiu kitoms valstybėms“, – sakė A. Veryga.
Premjero Sauliaus Skvernelio prašymu, ministras perdavė medikams Lietuvos dailininkų dovanas – autorinius paveikslus.
Mažeikiškiai, dalyvavę iškilmingame renginyje ir gavę medalius, džiaugėsi, kad turės prisiminimą visam gyvenimui.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Pripažinimo medus – su lašeliu deguto?”

  1. Bjauru parašė:

    Už ką juos apdovanoti? Nesuvokiama. Kovo 29 pasijutau labai blogai, kadangi vienas iš simptomų oro trūkumas, dusulys, tai skambinau 1808, pakonsultavo , sakė skubiai kviestis greitąją, nes visi aptarti simptomai būdingi kardioligoniams. Nuvykus i ligoninę, budinti gydytoja iškoliojo, dar pagrasino kviest policiją, kad drįsau atvažiuot, ir tik iš priimamojo dar kartą susisiekus su 1808 budėtojais, mažėikiškė gydytoja iš tolo rėkdama nesiartinti, liepė slaugytojai suleist vaistų dėl širdies. Suvarė 4 ar 5 ampules ( nepamenu, nes buvo lb. bloga), ir išvijo namo. Tai vyko kovo 29 dieną 13 -14 valandą, išsaugojau skambučių istoriją. Baisūs gydytojai mažeikiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*