Privalomąją karinę tarnybą pradeda paskutiniai šauktiniai iš Mažeikių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nors šie metai pažymėti koronaviruso pandemijos ženklu, tačiau šaukimui į nuolatinę privalomąją karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje tai įtakos neturėjo – artimiausiomis dienomis tarnybą pradės paskutiniai šauktiniai iš mūsų rajono.

Dėl įtemptos tarptautinės situacijos Lietuvoje nuo 2015 m. pradžios buvo atnaujinta šauktinių kariuomenė. Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmaisiais metais buvo pašaukta 3 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Iš Mažeikių rajono tais metais tarnauti išėjo 32 vaikinai ir dvi merginos.
Šiemet į Krašto apsaugos ministerijoje sudarytus karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus buvo įtraukta daugiau kaip 38 tūkst. jaunuolių, tarnybą Lietuvos kariuomenėje šiais metais pradeda per 3,8 tūkst. karo prievolininkų.
„Šių metų šaukimas išsiskyrė tuo, kad, Seimo sprendimu, šauktinių amžius buvo sumažintas – tarnybai kviečiami 18–23 metų jaunuoliai. Iš Mažeikių rajono į sąrašus buvo įtraukti 1 150 kandidatų į karius. Šaukimas vyko be didesnių problemų, į karinės tarnybos vietas jau išsiuntėme 80 rajono gyventojų, tarp jų – tris merginas“, – informavo Mažeikių karinės prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*