Privatininkas nuvylė ligonius ir medikus

Nuo gruodžio 1 dienos ligoninei valgį gamina konkursą laimėjusi viešoji įstaiga „Kretingos maistas“. Kretingiškio verslininko paslaugos sukėlė ne tik pacientų, bet ir ligoninės administracijos nepasitenkinimą. Prabilta ir apie galimybę nutraukti sutartį. NESLĖPĖ NUSIVYLIMO
Už maitinimą atsakinga ligoninės vadovo pavaduotoja Regina Meištienė neslėpė nusivylimo.
Anot jos, nors porcijų, išskyrus sriubą, dydis nesumažėjo, tačiau ligoniai gauna ataušusį valgį.
„Ypač dėl atvėsusių košių nepatenkintos mažųjų ligoniukų mamos“, – pastebėjo pavaduotoja.
R. Meištienės teigimu, patiekalai atvėsta, nes dabar į ligoninės skyrius atvežtą valgį porcijomis išdalija viena darbuotoja. Kai maitindavo ligoninės valgykla, jos darbuotojai padėdavo ir 2–3 ligoninės slaugytojos.
Pagal su „Kretingos maistu“ pasirašytą sutartį maisto gamintojai patys turi suskirstyti porcijas. Slaugytojos jas tik išnešioja į palatas.

TRŪKUMŲ NEMAŽAI
R. Meištienė atvira: ji neabejojo, kad atėjus privatininkui iškils problemų. „Tačiau nesitikėjau, kad jų bus tiek daug“, – prisipažįsta pašnekovė.
Administracija ypač susirūpino, sužinojusi, kad privačios įmonės darbuotojai nedezinfekuoja indų. „Tai būtina daryti po kiekvieno maitinimo, nes ligonių imuninė sistema silpnesnė“, – paaiškino pavaduotoja.
Ligoninė, iš privačios įmonės pirkdama paslaugą, turi teisę kontroliuoti, kokiomis sąlygomis ruošiamas maistas, kokia sanitarijos, higienos būklė, koks porcijų svoris, maisto temperatūra.
Maisto gamybos skyriaus padalinio vadove dirba buvusi dietologė Edita Jurgutienė. R. Meištienė su ja kasdien bendrauja, aptaria problemas, padeda. Pavyzdžiui, ligoninė padėjo išspręsti ir dezinfekavimo problemą.
„Edita – patyrusi specialistė, žino, kokie yra reikalavimai, tačiau be savininko pagalbos jų neįgyvendins“, – teigė pavaduotoja.

GALIMA NUTRAUKTI SUTARTĮ
Kaip maitinami ligoniai, R. Meištienė domėjosi ir savaitgalį. Anot jos, padėtis šiek tiek gerėja. Pirmomis dienomis maisto ruošimo skyrius neįstengė įvykdyti dietinių užsakymų, tačiau dabar su šia užduotimi susitvarko.
Ligoninės administracija viliasi, kad nesklandumai laikini. Naujasis vadovas Albinas Lidžius nusiteikęs ryžtingai: pasikeitus maisto gamintojams, ligoniai turi gauti ne prastesnį maistą. Iškilusias problemas jis žadėjo aptarti su Maisto ir veterinarijos tarnyba, kontroliuojančia maisto saugą.
Jeigu padėtis dėl maitinimo nesikeis, už jį atsakinga R. Meištienė pasiryžusi rašyti tarnybinį pranešimą. Po trijų tokių įspėjimų su maisto gamintoju galima nutraukti sutartį.
„Situacija sudėtinga. Atsisakius kretingiškio paslaugų, tektų skelbti kitą konkursą paslaugai pirkti“, – apgailestavo ligoninės vadovas, suabejojęs, ar ši paslauga turi paklausą.

NETURI BŪTINŲ DOKUMENTŲ
Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra negalėjo patikėti, kad kretingiškis verslininkas į ligoninę įžengė savo veiklos nesuderinęs su tarnybos specialistais. Anot jo, maistą ruošti gali tik veterinarinį patvirtinimą turinti įmonė. Kretingiškis verslininkas turėtų pateikti patalpų įrengimo projektą.
Visuomenės sveikatos centro vyriausiosios gydytojos Irenos Macijauskienės teigimu, kretingiškis verslininkas negerbia vietos institucijų. Gydytoja tik iš spaudos sužinojo apie naują maitinimo paslaugos teikėją.
„Verslininkas turėjo iš mūsų gauti higienos pasą, suderinti sutartį dėl ekspertizių, aptarti kitus dalykus“, – informavo I. Macijauskienė.

PASIGEDO GERANORIŠKUMO
Viešosios įstaigos „Kretingos maistas“ direktorius Irmantas Norkus vakar „Santarvei“ teigė, kad nieko keisto, jog jis sulaukė kritinių vertinimų.
„Kai kurie žmonės yra suformavę kritišką požiūrį į privatų verslą. Vien dėl to atsiranda įtarinėjimų, nepasitenkinimas“, – samprotavo pašnekovas.
Verslininkas neneigė, kad bet kokia pradžia yra sunki. Tuo labiau kad iš trylikos ankstesnių darbuotojų dirbti su privatininku panoro tik keturi, kiti susivilioję išeitinėmis pašalpomis.
I. Norkus vakar žadėjo susitikti su naujuoju ligoninės vadovu ir aptarti iškilusias problemas. Jis patikino neignoruojąs rajono institucijų, tačiau per trumpą laiką nespėjęs su visais susitikti. Su Z. Stumbra tekę bendrauti tuoj po konkurso. Su juo aptaręs ir patalpų rekonstrukciją.
Kretingiškis verslininkas pasigedo ligoninės darbuotojų geranoriškumo. „Slaugytojos dalija maistą į palatas. Galbūt jos stengiasi laiką ištempti, dėl to valgis atvėsta“, – spėliojo I. Norkus ir pridūrė, kad visų reikalas turėtų būti, jog ligoniai gautų būtinos temperatūros maistą.

ATVIRAS NE IKI GALO
Kretingiškis verslininkas nenorėjo, kad „Santarvė“ rašytų, jog ligonių dienos maisto davinys nuo 4 litų sumažėjo litu. „Dėl šito maitinimo kokybė nepasikeitė. Sumažinti kainą galėjome dėl geresnės vadybos, darbų organizavimo, technologinių kortelių tinkamo sudarymo ir kitų dalykų“, – paaiškino I. Norkus.
„Šiek tiek sumažėjo tik sriubos porcija. Tačiau svarbiausia – ne porcijos dydis, o tai, kad ligoniai gautų reikalingo kaloringumo maistą“, – direktoriui antrino skyriaus vedėja Edita Jurgutienė.
I. Norkus, kalbėdamas apie investicijas į maisto ruošimo skyrių, nenorėjo kalbėti apie konkrečias sumas. Anot jo, konkurso objektas buvo paslaugos, o ne investicijos.
„Nenoriu įsirėminti į konkrečius skaičius. Stengsimės įvykdyti visus keliamus reikalavimus, kad galėtume teikti kokybišką paslaugą“, – patikino pašnekovas.

TRAUKTIS NEŽADA
Ligoninės administracijos nepasitenkinimas – ne vienintelis nemalonumas, užklupęs kretingiškį verslininką. Vyriausybės atstovas Telšių apskričiai Algimantas Čepys neseniai sustabdė rajono politikų sprendimą „Kretingos maistui“ nemokamai skirti patalpas.
I. Norkus dėl to tragedijos nedaro. Anot jo, politikai turės priimti sprendimą: jeigu teks mokėti nuomą, turės būti padidintas maitinimo įkainis.
„Kretingos maistas“ maitinimo paslaugas teikia įvairiose šalies ligoninėse, mokyklose. Anot I. Norkaus, ne pirmą kartą jis sulaukia spaudimo, pasipriešinimo.
„Per kelerius metus užsiauginau storą odą“, – pašmaikštauja verslininkas, pridūręs, kad iš Mažeikių nesitrauks nors ir kaip būtų spaudžiamas . Atvirkščiai, čia turįs ilgalaikių planų. Verslininkas tikisi, kad gal po penkerių metų jis perims mokyklų, lopšelių-darželių maitinimą.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto