Privatus darželis – ne Savivaldybės reikalas

Mažeikių rajone yra trylika lopšelių-darželių, iš jų trys – kaime. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškiai tėveliai už vienintelio privataus darželio paslaugas moka trigubai daugiau negu tie, kurie vaikus leidžia į Savivaldybės įstaigas.
Privataus darželio ugdytinių tėvai vietos valdžios prašė nevalstybinio darželio konkurencines sąlygas priartinti prie Savivaldybės dotuojamų darželių – kompensuoti jiems po 100 eurų per mėnesį už vaikų ugdymą nebiudžetinėje įstaigoje.
Prašytojai palaikymo nesulaukė nei iš Švietimo skyriaus, nei iš prašymą svarsčiusių politikų. Kompensacijos būtų mokamos tik tada, jeigu mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigose trūktų vietų.

Savivaldybės prašo paramos

Savivaldybės merui Antanui Teniui adresuotą prašymą pasirašė viešosios įstaigos nevalstybinio Valdorfo darželio „Namučiai po smilga“ tėvų bendruomenė. Šiuo metu įstaigą lanko 25 vaikai, kitais metais jų gretos turėtų padidėti dar dviem ugdytiniais.
Už darželio teikiamas paslaugas kiekvieną mėnesį tėvai moka po 180 eurų, kai tuo tarpu tėvams, kurių vaikai lanko Savivaldybės įsteigtas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, mokėti tenka trigubai mažiau – vidutiniškai po 57 eurus.
„Namučių po smilga“ ugdytinių tėvai savo prašyme išdėstė argumentus, dėl kurių pasirinko privatų darželį, ir prašė šimtu eurų kompensuoti mokestį už darželį.
„Darželio steigėjai taip pat kasmet turi derintis prie kintančios situacijos Lietuvoje: per metus vieną ar du kartus didinamas minimalus mėnesio atlygis, įvedus eurą ypač sparčiai brangsta produktai ir paslaugos, kuriomis naudojasi darželis, yra ir kitų nenumatytų aplinkybių“, – apie įstaigos sunkumus pasakojo tėvai.
Savo prašymą jie užbaigė išreikšdami viltį, kad nebus pažeidžiamos jų pasirinkimo laisvės, lygiateisiškumo ir konkurencingumo teisės.

Apie tai, kokie buvo vietos valdžios argumentai ir sprendimas, skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Privatus darželis – ne Savivaldybės reikalas”

 1. Pilietė parašė:

  Kol yra vietų valstybiniuose darželiuose, tol nėra būtinumo ir netgi poreikio kompensuoti mokesčio tėvams, pasirinkusiems privačius dasrželius. Šiuo metu yra daug svarbesnių sričių kur būtų galima investuoti. Tautos atstovai turėtų labiau orientuotis į jaunimo užimtumą, popamokinę veiklą, kuo daugiau prevencinių projektų vaikų nusikalstamumui, smurtui mažinti ir t. t.

 2. Tai, kad skiria valdiškiems... parašė:

  Per posėdį aiškiai pasakė, kad valdiško darželio vaikui skiria: Mažeikių savivaldybė – 2441 Eur. + krepšelio lėšos – 740,58 Eur. + 57Eur. tėvų mokesčio… VISO vaikui paskaičiuokit…apie 270Eur. – mėnesiui…Verkiančių darželiai vos ne dvigubai brangesni, tik kažko jie nelabai laimingi.

 3. to patarimas parašė:

  privatūs darželiai taip pat gauna valstybės skiriamą krepšelio sumą ,lygiai tokią pačią kaip ir valstybiniai darželiai,tai kokią bėdą jie mato. Valstybiniai prašo ,kad tėvai pridurtų ,o privatūs paikelia 3kartus kainą ir galime dėti lygybę.Taip ,kad neprivalo visi miesto gyventojai rūpintis privataus darželio verslu.Neišsilaikai – bankrutok.Ir problemos kaip nebūta.

 4. Pritariu parašė:

  Pritariu, kad nereikia kompensuoti privataus darželio lankymo… Juk valdiškuose vietų kiek tik nori, geriau tokias kompensacijas skirtų pastariesiems, kad iš tėvų mażiau prašinėtų… Privatus darželis Mažeikiuose prabangos dalykas, jei tėvai turi pinigų, tai tegu ten ir veda, o kitiems manau ir valdiško darželio pakanka….

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Tėvai, jūs tėvai.. negi is Menulio nukrito kad negirdejo apie biudzetininku.tvarka kai reikia truputi „susimesti“ fondui. Privatininkai tuo ir skiriasi.

 6. Patarimas parašė:

  Su tokiu mąstymu, linkiu visiems baigusiems abiturientams irgi tektų stoti tik į, pvz. kokį Šiaulių universitetą… pigiausiai ir vietos kiek tik nori… Na, bet šių garbių valdžios ponų vaikai stoja į nevalstybinius, kur finansavimą studijoms valstybinės aukštosios mokyklos gauna pagal principą „pinigai paskui studentą“ – biudžeto lėšos keliauja į programas… o jų pasirinkti universitetai – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas,
  LCC tarptautinis universitetas, Europos Humanitarinis Universitetas, Verslo ir Vadybos Akademija… Tai tegul jie ten atsisako…t.y. pasiskiria sau…, kad finansavimas nereikalingas, o po Šiaulių…dauguma į Darbo biržą…

 7. teisingai parašė:

  kodėl savivaldybė turi rūpintis verslu,jei numatė kurti tokį verslą, turėjo pagalvoti apie galimus iššūkius,kad kils kainos ,didės atlyginimai ir t.t ,kuo skiriasi maža parduotuvė ,jai irgi savivaldybė nekompensuoja verslo nuostolių.O Mažeikiuose tikrai yra darželių ,kuriuose taikomas Montesori metodas(jeigu tėvai rinkosi dėl ugdymo įvairovės) ir laisvai gali rinktis, bet kurią įstaigą ,nes čia ne Vilnius ir vietų visada yra,bet jeigu tėvai rinkosi,jiems matyt garbės reikalas pasididžiuoti prieš draugus ,kad išgali leisti vaiką į privatų darželį , tai tegu ir moka., kai nebeišgalės mokėti eis į paprastą.O Mažeikių visi darželiai ,kad ir paprasti,bet tikrai neprasti.

 8. Justinas parašė:

  Mažeikių politikai turi išsiskirti iš kitų miestų politikų;). Jokių mąstymo ir miesto vizijos nebuvimas! Ekonomikos komiteto posėdis -tiesiog CIRKAS. Elementarus etikos trūkumas, kai rėkiama ant tėvų atstovų, tarsi jie būtų valstybei ir visuomenei nusikaltę asmenys.
  Kai kuriems rėksniams ir demagogams – komiteto pirmininkei, Seiliui Dariui- vertėtų pažiūrėti , ką jie iš tiesų gero nuveikę bendruomenės labui….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto