Pro kaminą besiveržiantys degantys suodžiai – pavojaus signalas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Besibaigiantis kūrenimo sezonas šokdina mažeikiškius ugniagesius gelbėtojus – vienas po kito juos pasiekia pranešimai apie kamine užsidegusius suodžius.
Žmonės, pastebėję iš kamino krintančias žiežirbas, nerimauja dėl galimo gaisro pavojaus ir skambina bendruoju pagalbos telefonu.

Iškvietimai – nepagrįsti

Pirmadienį apie pusę dvyliktos nakties Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažas per rūką skubėjo į Leckavą, tačiau jų paslaugų neprireikė – gyventojai užgesino krosnį, tad kol atvyko pareigūnai, suodžiai jau buvo išdegę.
Kovo penktąją panaši situacija susiklostė mieste, kai „Šaltinėlio“ sodų bendrijos gyvenamojo namo kamine užsidegė suodžiai.
Savaitgalį ugniagesiams ant M. Valančiaus gatvės namo stogo teko pilti vandenį, nes iš kamino besiveržiantys degantys suodžiai galėjo uždegti namo stogą.
Abu namų savininkai buvo nubausti piniginėmis baudomis už dūmtraukių nepriežiūrą.
Šį mėnesį apie tokius incidentus gauti pranešimai ir iš Viekšnių bei Balėnų.

Būtina kamino priežiūra

Kūrenimo sezonas netrukus baigsis, tačiau pareigūnai ragina nelaukti kito sezono pradžios, o baigus kūrenti, išvalyti dūmtraukius ir kaminus, juos nubalinti. Tai leis kūrenimo metu pamatyti, ar kamine nėra atsiradusių skylučių, pro kurias gali iškristi degantys suodžiai.
Dažniausiai kaminų tinkas suskeldėja namų palėpėse, žiežirbos nukrinta ant šiltinimo medžiagų ir sukelia gaisrą.
„Pagal nuostatus, dūmtraukį būtina išvalyti kūrenimo sezono pradžioje, o po to jį valyti kas tris mėnesius. Už taisyklių nesilaikymą gresia administracinė bauda nuo 7 iki 70 eurų (nuo 25 iki 250 litų). Pirmą kartą prasižengusiems dažniausiai baudos dar perpus sumažinamos – skiriame administracinį nurodymą, pagal kurį mažesnę baudą būtina sumokėti per dešimt darbo dienų“, – informavo Mažeikių rajono valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Narkus.
Baudos, pareigūnų manymu, nedidelės, o iš kamino krintantys degantys suodžiai gali pridaryti daug didesnių nuostolių – gali užsidegti ne tik gyvenamasis namas, bet ir aplinkiniai pastatai.

Reklama: kaminų įdėklai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto