Projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ mažeikiškiai turi savo atstovę

Nuotr. iš LNK televizijos archyvo

Šventinį Velykų vakarą LNK televizijos eteriu buvo rodoma laida „Lietuvos balsas. Vaikai“.
Laidos aklųjų perklausų etape dalyvavusios mažeikiškės Emilijos Rapalaitės balsui neliko abejingi visi trys projekte dirbantys mokytojai.

Atsisuko visi trys mokytojai

Šiemet „Lietuvos balsas. Vaikai“ projektas skaičiuoja trečią sezoną. Projekte susitinka stipriausius balsus turintys 7–14 metų vaikai iš visos Lietuvos. Projekto mokytojai – Donatas Montvydas, Mantas Jankavičius ir Monika Pundziūtė-Monique, mokytojavusi „Lietuvos balso“ aštuntą sezoną.
Vienuolikmetė E. Rapalaitė lanko Mažeikių moksleivių namų dainos studiją „Kregždutė“, vadovaujamą mokytojos Eleonoros Kirkilienės, ir kaip solistė dainuoja jau trejus metus.
Jaunoji dainininkė yra įvairių dainavimo konkursų dalyvė ir laimėtoja. Projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ mergaitė dalyvavo antrąkart. Pernai šis bandymas nebuvo sėkmingas, tačiau šiemet aklosios perklausos metu į mažeikiškę bemaž iš karto atsisuko visi trys mokytojai.
Emilija mokytoju pasirinko M. Jankavičių, o į kitų mokytojų klausimą, kodėl pasirinkimas yra toks, drąsiai argumentavo, kad Mantas jai atrodo šiltas, draugiškas žmogus.

Jauna, bet tikslų siekia atkakliai

Mažeikiškė projekto dalyvės mokytoja E. Kirkilienė Emiliją apibūdina kaip labai darbščią, atkakliai savo tikslų siekiančią ir perspektyvią jaunąją dainininkę.
Dar praėjusį pavasarį mokytoja padrąsino ir E. Rapalaitę ruoštis ir dar kartą bandyti dalyvauti šiame dainuojantiems vaikams skirtame projekte.
„Praėjus pirmąsias „Lietuvos balso. Vaikai“ atrankas, vaikai gavo užduotį: pasirinkti dešimt žinomų, ne senesnių nei prieš dvejus metus sukurtų dainų, iš kurių pusė lietuviškos, o pusė užsienietiškos, ir jas išmokti padainuoti. Na tai praktiškai nuo praėjusių metų liepos ir ruošėmės, dirbome.
O ir šiaip, per tą laiką nuo pirmojo bandymo dalyvauti projekte Emilija atkakliai mokėsi dainavimo, dalyvavo įvairiuose konkursuose. Žodžiu, lavinome viską ką galėjome. Ir tai davė rezultatą“, – mokinės sėkme džiaugėsi E. Kirkilienė.

Kviečia stebėti ir palaikyti

Projektas „Lietuvos balsas“ dainavimo mokytojai E. Kirkilienei nėra naujiena, ji turi patirties ruošiant projekto dalyvius. Prieš septynerius metus pašnekovės mokinė Justina Budaitė tapo šio projekto laimėtoja. Mokytoja ruošė ir kitą dainininką – Gražvydą Staigvilą ir dar keletą jaunuolių.
Šie E. Kirkilienės mokiniai dalyvavo suaugusiems dainininkams skirtame „Lietuvos balse“, „Lietuvos balsas. Vaikai“ jai kaip vadovei yra nauja patirtis. Projektas vaikams yra šiek tiek kitoks, nei tas, kuris skirtas suaugusiems dainininkams. O be to, jis vyksta pandemijos sąlygomis – dėl saugumo reikalavimų filmavimuose jaunųjų dainininkų gali laukti tik artimieji, nėra žiūrovų, dalyviai filmuojasi atskirai, nėra anksčiau buvusio šurmulio.
„Dalyvavimas tokiuose projektuose yra didžiulė atsakomybė visiems: ir vaikui, ir jo tėvams, ir vadovei. Visada sakiau ir sakysiu, kad dalyvavimas yra komandinis reikalas. Jei nebus komandos, nieko ir neįvyks.
O kadangi mano mokinei atsisuko visi trys projekto mokytojai, tai ją projekte dar matysime. Tai stebėkime, palaikykime“, – Mažeikių krašto žmones kvietė E. Kirkilienė.

2 Atsakymai į “Projekte „Lietuvos balsas. Vaikai“ mažeikiškiai turi savo atstovę”

  1. Lina parašė:

    Šaunuolė! Sėkmės kuo didžiausios!

  2. Birutė parašė:

    Puiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*