Projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvauja ir mažeikiškis

Nuotraukoje iš ministerijos archyvo – Gabrielius Buzas, ministras Linas Kukuraitis ir Emilija Adomaitytė.

Pirmadienį prasidėjo projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje šią savaitę praktiką atlieka Gabrielius Buzas iš Mažeikių ir Emilija Adomaitytė iš Josvainių (Kėdainių rajono).
Pirmąją projekto dieną su jaunaisiais praktikantais susitikęs ministras Linas Kukuraitis diskutavo apie socialinę politiką, socialines paslaugas, vaiko teisių stiprinimą, Darbo biržos pertvarką.

Veikla – labai plati

„Džiugu, kad domitės, turite matymą, kas vyksta jūsų aplinkoje, ir rūpinatės, kaip sprendžiami socialiniai klausimai tiek greta, tiek Lietuvos mastu. Savo ruožtu siekiame kaip įmanoma trumpinti biurokratinius procesus, kad kuo daugiau laiko ir pastangų galėtų būti skirta socialiniams pokyčiams šalyje siekti“, – pristatydamas ministerijos veiklos sritis ir darbo principus pasakojo L. Kukuraitis.
Būsimai politikos mokslų studentei Emilijai ypač įdomu vykstanti vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka, kaip sprendžiami jaunimo užimtumo klausimai, neseniai visuomenei pristatyta Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų pertvarka, pabėgėlių bei tremtinių klausimai.
Būsimajam medikui Gabrieliui taip pat norėjosi daugiau sužinoti apie moterų ir vyrų lygių galimybių situaciją šalyje.
Šiandien jaunuoliai susitiko su šias sritis kuruojančiais kolegomis ir galėjo tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus.
„Kadangi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikla labai plati, tai buvo gera proga išklausyti įvairių pozicijų institucijos veiklos klausimais ir padiskutuoti aktualiomis temomis ne tik vyriausybiniu požiūriu, bet ir visuomeniniu. Visada naudinga apie tuos pačius dalykus susiformuoti kuo platesnį informacijos bagažą, kad galėtum objektyviau viską vertinti“, – sakė projekto dalyvis Gabrielius.

Galimybė – pamatyti ir dalyvauti

„Moksleiviai į Vyriausybę“ – tai projektas, kuriame gali sudalyvauti tik kartą, tačiau tai tampa Tavo asmenine ir vienetine dovana, kurią prisiminti norisi visam laikui. Mane labai maloniai nustebino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dirbantys šilti žmonės, kurių akyse jų darbe žybsi ugnelė. O ministras Linas Kukuraitis veikiausiai pats tikriausias mano sutiktas valdžios atstovas, kurio komandos ir paties darbui bei širdžiai norisi sakyti tik komplimentus. Pirmoji diena prabėgo taip turiningai, kaip net negalėjau tikėtis, todėl ačiū, kad turiu galimybę džiaugtis tokiais svarbiais darbais mūsų Tėvynei ir tikėti, jog ateityje ir pati galėsiu dėl mūsų šalies nudirbti didingų darbų“, – įspūdžiais dalijosi Emilija.
Šią savaitę jaunieji šešėliniai socialinės apsaugos ir darbo ministrai taip pat susipažins su ministerijos pavaldžių įstaigų veikla, turės galimybę dalyvauti darbo inspektorių reide, apsilankyti „Vaikų linijoje“ bei Vilniaus SOS vaikų kaime bei dalyvauti kitose veiklose. Kartu su kitais projekto dalyviais jie atliks bendrąją užduotį. Šiemet ji – jaunimo emigracijos tema.
Projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų veiklą bei jų kasdienį darbą ir dalyvauti šioje veikloje. Projektu skatinamas domėjimasis valstybės institucijų veikla, supažindinama su darbo viešajame sektoriuje principais, skatinamas piliečių aktyvumas.
Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Šiemet vyks jau devintą kartą iš eilė.

Parengta pagal  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimą

6 Atsakymai į “Projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvauja ir mažeikiškis”

 1. Mazeikiškė parašė:

  Projekte ,,Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvauja dar vienas mažeikiškis, šiais metais baigęs mokslus Gabijos gimnazijoje.

 2. Guzas parašė:

  Toks pastovus kisimas i eteri gali reiksti tik viena… Is anksto ruosiama dirvele i silta vieta…

 3. stebėtojas parašė:

  Pavydas lietuvių diagnozė, kuri būdinga didžiajai visumai.Abejoju, ar kada pasveiksime. Sėkmės jaunuoliui.

 4. wwww parašė:

  Piktas pavydas kalba. Gabrielius kuklus ir ne pats apie save straipsnius rašo. Mokėkime pasidžiaugti. Pozityvumo, supratimo visiems mums.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai jau tikrai…auštai kilęs….žemai gali kristi

 6. w.w.w.w parašė:

  Su tokia garbaniaus reklama jau dabar per maximą vaikšto kaip podiumu. Snapas iškeltas aukščiau visų, žvaigžė beveik :))))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto