Projekte „Moksleiviai į – Vyriausybę“ – galimybė pažinti institucijas

Nuotr. iš projekto organizatorių archyvo

Šią savaitę baigiamųjų klasių moksleivius iš įvairių Lietuvos kampelių sukvietė dvyliktą kartą vykstantis projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“.
Mažeikiškiai šiame projekte turi savo atstovę – Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientę Anastasiją Volkovą.

Dalis veiklų – nuotolinės

Visą savaitę 30 geriausiai besimokančių ir aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujančių Lietuvos baigiamųjų klasių moksleivių, pakviestų dalyvauti šiame projekte, susipažino su Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų darbu, viešojo sektoriaus veiklos principais.
Tiesa, laikantis saugumo rekomendacijų dėl koronaviruso infekcijos grėsmės, dalis veiklų ir susitikimų vyko nuotoliniu būdu. Moksleiviai turėjo galimybę stebėti Vyriausybės posėdį, aktualiais klausimais diskutuoti su šalies premjeru bei ministrais, taip pat dalyvauti ministerijoms pavaldžių įstaigų specialistų paskaitose.

Norėjosi pamatyti pačiai

Mažeikiškė A. Volkova „Santarvei“ sakė, kad apie projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ buvo girdėjusi. Tačiau daugiau apie jį abiturientei papasakojo auklėtoja – istorijos mokytoja Silva Paulauskienė.
„Vis galvojau: pildyti ar nepildyti kandidato anketą. Bet pasidomėjau, paskaičiau apie tai, kaip ir kas tame projekte vykdavo ankstesniais metais, ir nusprendžiau pabandyti. Norėjosi pamatyti, kaip Lietuvos institucijos veikia iš vidaus, o ne tenkintis ta informacija, kurią matome per televiziją ar skaitome internete“, – kalbėjo pašnekovė.

Pažintis su Žemės ūkio ministerija

A. Volkova pasakojo, kad, pildant kandidato į šį projektą anketą, reikėjo nurodyti, kokią ministeriją labiausiai norėtųsi pažinti iš vidaus. Mažeikiškė nurodė, kad labiausiai ją domina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos veikla. Vis dėlto besidominčiųjų šia ministerija buvo labai daug, tad Anastasija buvo atrinkta pažinčiai su Žemės ūkio ministerijos bei jos darbuotojų veiklomis.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*